ngezana
Exclusiv Siyabonga Ngezana a spus ce muzică s-a ascultat la petrecerea de titlu a FCSB-ului: ”Le știu pe toate”
FOTBAL:CFR CLUJ-SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (15.04.2023)
Live Video&Text CFR Cluj - Sepsi 1-1, ACUM, pe Digi Sport 1. Ardelenii au lovit bara
Etapa 7 Superliga: CFR Cluj-Sepsi Sfantu Gheorghe
Play-off
FC Voluntari FC Voluntari
2 - 2
Petrolul Ploiesti Petrolul Ploiesti
Lu 24.04.2023 20:30

FC Voluntari - Petrolul 2-2. ”Lupii Galbeni” urcă pe loc de baraj pentru cupele europene

24.04.2023, 22:25

• SuperLiga: Petrolul - Botoșani, luni, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: Rapid - Universitatea Craiova, luni, 20:30, DGS 1

FC Voluntari și Petrolul Ploiești au terminat la egalitate, scor 2-2, partida desfășurată în cadrul etapei cu numărul 5 din play-out-ul Ligii 1.

„Găzarii” au început mai bine partida de pe Stadionul ”Anghel Iordănescu” și au avut două goluri anulate de către arbitrul Sorin Costreie.

Totuși, Voluntari a reușit să deschisă scorul prin Marcelo Lopes, în minutul 35, din pasa lui Matricardi.

În minutul 43, Matricardi și-a faultat un adversar în careu, iar Gicu Grozav a transformat fără probleme penalty-ul acordat.

Sigurjonsson a adus-o din nou pe Voluntari în avantaj, în minutul 82, printr-un șut de la distanță, însă Doua a egalat, în minutul 88, printr-un șut violent de la peste 20 de metri.

Iflovenii rămân neînvinși în acest play-out și rămân pe locul 12, în timp ce Petrolul urcă pe loc de baraj pentru cupele europene, devansând-o pe Hermannstadt.

Gol Petrolul Ploiesti

Doua marchează printr-un șut de la distanță, însă arbitrul îl dictează abia după consultarea arbitrajului video.

• 85 s

Robert Moldoveanu îi ia locul lui Felix Mathaus.

• 82 g
    Gol FC Voluntari

Sigurjonsson driblează superb un adversar și îl execută pe Leitner cu un șut de la distanță.