Exclusiv Gigi Becali a intrat în direct și a dezvăluit cine îl va înlocui pe Radunovic cu Farul
SOLD-OUT! Meciul de SuperLigă care se va juca cu ”casa închisă”
FC Voluntari FC Voluntari
0 - 0
Universitatea Cluj Universitatea Cluj
Vi 26.08.2022 18:45

FC Voluntari - Universitatea Cluj 0-0. Eugen Neagoe le aduce un punct ardelenilor

26.08.2022, 20:41

• SuperLiga: Hermannstadt - Petrolul, joi, 19:00, DGS 1

• SuperLiga: Universitatea Craiova - CFR, joi, 21:45, DGS 1

Partida dintre FC Voluntari și Universitatea Cluj s-a încheiat la egalitate, scor 0-0, în etapa a șaptea din Liga 1.

În urma acestui rezultat, FC Voluntari se află pe locul nouă, cu opt puncte, în timp ce U Cluj se află pe locul 14, cu doar trei puncte.

Rezultatul este unul echitabil având în vedere că meciul a fost sărac în faze la poartă. Ardelenii puteau înscrie în minutul 16, când Bălan a pasat în fața porții pentru Ely Fernandes, însă acesta nu a reușit să ajungă la finalizare.

Câteva minute mai târziu, Răduț a trimis periculos de la colțul terenului, însă Fernandes a reușit să respingă balonul departe de poarta lui Gorcea.

Alex Chipciu a centrat foarte bine în minutul 27, dar Mihai Popa a ajuns la balon înaintea lui Pițian.

Tot Chipciu a încercat să îi paseze în fața porții și lui Ely Fernandes, dar același Popa a avut o intervenție foarte bună și a îndepărtat pericolul.

Ardelenii ar fi trebuit să primească un penalty în minutul 37, când Ricardinho a atins balonul cu mâna în interiorul careului, însă cei din camera VAR au decis să nu se dea penalty.

Romario Pires a încercat să înscrie cu un șut de la distanță în minutul 57, dar Mihai Popa a reușit să rețină fără mari probleme.

Briceag a avut un șut bun în minutul 64, dar balonul a trecut peste poartă.

Și Ovidiu Bic a încercat să înscrie cu un șut din afara careului în minutul 88, însă balonul a trecut peste poarta ilfovenilor.

VIDEO Rezumatul partidei FC Voluntari - Universitatea Cluj 0-0

Trupa lui Liviu Ciobotariu nu traversează un moment bun, iar ilfovenii nu au mai reușit să câștige de trei meciuri în Liga 1. FC Voluntari ocupă locul 11 în acest moment și are șapte puncte acumulate în șase meciuri. Trei eșecuri, două victorii și un egal reprezintă rezultatele celor de la FC Voluntari în acest sezon.

De cealaltă parte, U Cluj este gata de un nou început, asta după ce Eugen Neagoe a sosit zilele trecute la echipă, în locul lui Erik Lincar. "Șepcile roșii" nu au simțit gustul victoriei de la promovarea în Liga 1, iar ardelenii au patru înfrângeri la rând în campionat. Clujenii ocupă penultimul loc în ierarhie și au doar două puncte acumulate.

Ocazie Universitatea Cluj

Ovidiu Bic șutează din afara careului peste poarta lui Mihai Popa.