florin maxim
Video Florin Maxim, discurs de mare campion după ce Corvinul s-a calificat în finala Cupei României
FOTBAL: CS CORVINUL 1921 HUNEDOARA - FC VOLUNTARI, CUPA ROMANIEI BETANO - SEMIFINALA (17.04.2024)
Video Corvinul Hunedoara - FC Voluntari 3-1. Minunea continuă! Hunedorenii s-au calificat în finala Cupei României
Screenshot 2024-04-18 at 20.00.17
Video Exclusiv Cum a numit-o Marcel Răducanu pe FCSB, în direct la TV
Voluntari Voluntari
0 - 2
Viitorul Viitorul
Lu 19.10.2020 19:00

FC Voluntari - Viitorul 0-2 | Trupa lui Gică Hagi s-a impus, pe fondul a două mari gafe ale ilfovenilor

19.10.2020, 19:52

• SuperLiga: Hermannstadt - Botoșani, vineri, 17:30, DGS 1

Trupa lui Gică Hagi se simte din ce în ce mai bine sub bagheta lui Ruben de la Barrera. Cu spaniolul pe bancă, Viitorul începe să lege victorii, dar cea de azi a venit și pe fondul a două mari gafe ale ilfovenilor.

Partida de la Voluntari a fost una peste media campionatului. Cu doi antrenori dedicați atacului, dar și planului tactic, a reieșit o primă repriză frumoasă, cu un fotbal modern. Adi Popa, revenit în Liga 1, a arătat poftă de joc și a fost aproape de gol încă din primele minute. Viitorul nu s-a lăsat intimidată și a atacat poarta adversă. A cerut și un penalty la Luckassen în minutul 9.

Apoi, până la pauză doar Armaș a mai avut o șansă bună de a marca, dar Cojocaru a fost la post.

FC Voluntari - Viitorul 0-2 | ”Moș Crăciun” s-a mutat la Voluntari

Fotbalul frumos a fost menținut și în repriza a doua. Din păcate, a doua parte a fost marcată și de două gafe monumentale ale elevilor lui Teja, care au înclinat balanța. Mai întâi, Costin i-a pasat practic lui Luckassen iar olandezul a profitat și a marcat. Era minutul 66.

Asta după ce, cu mai puțin de un minut înainte, Borțuneanu a ratat din poziție ideală. Dacă marca, poate altul era scorul final. Gazdele au încercat să revină pe tabelă, dar nu au putut.

Pe final, în prelungiri, a gafat și Ion Gheorghe iar Casap a stabilit scorul final.

Viitorul pare a fi devenit bestia nerra pentru Voluntari, care rămâne fără victorie în Liga 1 în fața trupei lui Gică Hagi.

VIDEO cu rezumatul partidei Voluntari - Viitorul 0-2

Viitorul și-a revenit după startul modest de sezon. Echipa lui Ruben de la Barrera are o victorie și două rezultate de egalitate în ultimele trei partide din campionat și a urcat pe locul 13, cu șase puncte, peste Dinamo.

Cu o victorie în fața ilfovenilor, Viitorul se poate apropia la un singur punct de locurile de play-off.

De partea cealaltă, cu zece puncte, FC Voluntari este pe locul șapte, la egalitate cu Hermannstadt, și poate urca pe locul trei, dacă FCSB va pierde în deplasare cu Clinceni.

Ruben de la Barrera: ”Suntem pregătiți să învingem”

„Suntem în regulă, avem la dispoziție și jucătorii întorși de la națională. Suntem încrezători, vrem să realizăm o nouă performanță, să câștigăm acest meci. FC Voluntari e în formă, a realizat câteva victorii importante, dar suntem pregătiți să învingem”, a spus Ruben de la Barrera, la conferința de presă.

• 90+4 fr2 fr2

FINAL! FC Voluntari - FC VIITORUL 0-2

• 90+4 g g

GOOOOOL VIITORUL: 0-2, CASAP! Fotbalistul oaspeților a profitat de o eroare a lui Ionuț Gheorghe și a majorat difereța.