Romania SuperLiga Stage 9: CFR Cluj vs Petrolul Ploiesti Florin Cristian Pirvu during Romania SuperLiga Stage 9: CFR Clu
Reacția lui Florin Pîrvu, după ce FC Voluntari a fost egalată în prelungiri de Oțelul Galați: ”Suntem dezamăgiți”
FOTBAL:FC VOLUNTARI-OTELUL GALATI, SUPERLIGA SUPERBET (22.01.2024)
Video FC Voluntari - Oțelul Galați 1-1. Moldovenii obțin un punct, după ce au marcat în prelungiri
FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24
Video&Foto Gesturile pe care nimeni nu le-a înțeles făcute de Ronald Araujo, după ce Istvan Kovacs l-a eliminat și l-a pus la punct
Voluntari Voluntari
1 - 0
Viitorul Viitorul
Lu 26.04.2021 21:30

Voluntari - Viitorul 1-0. Constănțenii nu se regăsesc. Betancor a marcat singurul gol al meciului

26.04.2021, 22:20

• UCL: Barcelona - PSG, marți, 22:00, DGS 1

• UCL: Borussia Dortmund - Atletico Madrid, marți, 22:00, DGS 2

După victoria din etapa trecută, Viitorul a pierdut din nou și are în continuare emoții în lupta la retrogradare. Voluntari s-a impus cu 1-0 și e neînvinsă de 4 etape.

Voluntari - Viitorul 1-0, în etapa a cincea din play-out

Viitorul a cerut penalty în minutul 14, la un duel dintre Tsoumou și Tamaș, dar Istvan Kovacs nu a acordat nimic. Același Tsoumou și-a mai încercat norocul și cu un șut superb, dar Rîmniceanu a respins de sub transversală.

Cei care au deschis scorul au fost însă ilfovenii, prin Betancor, cu un șut din prima. În repriza secundă, echipa lui Bogdan Andone a ratat o ocazie mare la o lovitură liberă indirectă la care portarul a parat excelent.

Până la final, Viitorul a mai ratat o șansă prin Boboc, iar ultima ocazie a meciului i-a aparținut Voluntariului, când Pesic nu a reușit să profite de o gafă a portarului.

VIDEO cu rezumatul meciului Voluntari - Viitorul 1-0:

Meciul dintre FC Voluntari și Viitorul poate fi urmărit, de la ora 20:30, în direct pe Digi Sport 1 și pe digisport.ro pentru abonații RCS-RDS.

Ambele echipe vin după victorii importante obținute în ultima etapă a play-out-ului, iar acum se duelează în meciul direct pentru un loc ce asigură salvarea de la retrogradare.

Viitorul este pe ultimul loc de baraj, locul 13, cu 19 puncte, iar FC Voluntari este echipa care ocupă ultimul loc pentru rămânerea în prima ligă, cu 20 de puncte.

FC Voluntari - Viitorul, LIVE VIDEO, ora 20:30, pe Digi Sport 1

În sezonul regulat, Viitorul a reușit să câștige la Voluntari cu 2-0, iar ilfovenii s-au revanșat în retur și au învins cu 1-0.

„Toate meciurile sunt ca nişte finale pentru noi. Întâlnim o echipă în formă, cu trei victorii, două egaluri şi o singură înfrângere în ultimele şase partide. FC Voluntari e foarte bine organizată, puternică şi cu multă experienţă.

Trebuie să avem un ritm de joc extrem de bun şi bineînţeles să ne creăm ocazii, pentru a putea câştiga. Trebuie să ştim foarte bine ce avem de făcut în teren. În primul rând contează rezultatul. Trebuie să ne facem jocul nostru, să controlăm partida”, a spus Cătălin Anghel.

• 90+5 fr2

Final de meci. Voluntari - Viitorul se termină 1-0.

• 90+3 cg cg

Mladen primește cartonaș galben.

• 90+2 oc oc

Ocazie Voluntari. Cojocaru primește o pasă înapoi dar la rândul său pasează la adversar, însă Pesic șutează într-un jucător de la Viitorul în loc să încerce să-l lobeze pe portarul constănțenilor.