Liga 2 se vede la Digi Sport/ foto: frf.ro
Liga 2 | Corvinul Hunedoara - Gloria Buzău, Live Video, 19:00, DGS 1. Programul complet din play-off și play-out
FOTBAL:FCSB-SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (17.03.2024)
Exclusiv Florinel Coman și Darius Olaru, luați în colimator de Florin Prunea după România - Irlanda de Nord 1-1
Gaziantep FK v Kayserispor - Turkish Super Lig
Marius Șumudică, întrebat dacă ar accepta să semneze cu FCSB! Răspunsul a venit pe loc
Fotbal Club
FCSB FCSB
4 - 0
FC Arges FC Arges
Lu 02.05.2022 20:30

FCSB - FC Argeș 4-0. "Roș-albaștrii" nu le-au dat nicio șansă piteștenilor și se țin scai de liderul CFR Cluj

02.05.2022, 22:12

• Liga 2: Corvinul - Buzău, joi, 19:00, DGS 1

• Media: Digi Sport Special, joi, 21:30, DGS 1

FCSB s-a impus fără probleme cu FC Argeș, în etapa a șaptea din play-off. A fost 4-0, iar "roș-albaștrii" se apropie din nou la două puncte de liderul CFR Cluj. Ambele echipe au avut câte o transversală.

FCSB - FC Argeș 4-0. Ambele echipe au avut câte o bară

FCSB a avut o transversală după 98 de secunde de la fluierul de start, prin Tănase. Echipa antrenată de Toni Petrea a deschis scorul în minutul 8, dintr-un penalty provocat de Joao Miguel și transformat de Tănase.

Coman a avut apoi un gol anulat pe motiv de offside, iar piteștenii au bifat o ocazie mare în minutul 27, când șutul lui Ionuț Șerban, din lovitură liberă, a șters transversala.

Tot Coman și-a încercat din nou norocul din lovitură liberă, dar portarul a fost la post. Același Coman nu l-a mai iertat apoi pe Micle și a marcat în minutul 34.

FCSB - FC Argeș 4-0. "Roș-albaștrii" s-au apropiat din nou la două puncte de liderul CFR Cluj

Ultima ocazie a primei a aparținut Argeșului, când Said a scăpat singur cu portarul Târnovanu, care a intervenit însă excelent.

Repriza secundă a continuat cu reprezentația "roș-albaștrilor". Oaidă a avut oportunitate, apoi Iulian Cristea a înscris cu capul, după o centrare din corner.

Vali Gheorghe a avut și el o ocazie uriașă, iar Ianis Stoica nu a nimerit poarta. Pe final, Ianis Stoica a mai ratat o dată, iar Olaru a închis tabela în minutul 83, cu un șut superb de la distanță.

VIDEO cu rezumatul meciului FCSB - FC Argeș 4-0:

Partida dintre FCSB și FC Argeș din cadrul etapei cu numărul 7 a play-off-ului Ligii 1, ediția 2021-2022, urmează să se dispute astăzi, de la ora 20:30, în DIRECT pe Digi Sport 1 și LIVE TEXT și VIDEO pe digisport.ro.

Bucureștenii încearcă să țină pasul cu liderul CFR Cluj, care a obținut 3 puncte după victoria cu Farul Constanța, 1-0.

FCSB - FC Argeș LIVE VIDEO, de la 20:30, pe Digi Sport 1. Elevii lui Toni Petrea sunt obligați să câștige

FCSB a avut un sezon de play-off excelent și a făcut ca lupta la titlu din Liga 1 să fie una strânsă în acest final de sezon. Bucureștenii se pregătesc de partida contra celor de la FC Argeș, formație pe care la meciul tur din play-off a învins-o la ultima fază, după un gol marcat de Andrei Dumiter.

Momentan, CFR Cluj are un avans de 5 puncte față de FCSB, având totuși meciul din actuala etapă jucat. Toni Petrea și elevii săi au nevoie de toate cele 3 puncte cu gruparea piteșteană, pentru ca presiunea pe umerii liderului să fie la fel de accentuată și în ultimele etape din play-off.

În cazul unei victorii contra celor de la FC Argeș, FCSB ar veni din nou la două puncte de trupa lui Dan Petrescu, urmând ca etapa viitoare să fie una care ar putea să aibă caracter decisiv pentru bucureșteni, dat fiind faptul că vor juca pe terenul celor de la Universitatea Craiova.

Gol FCSB

Cordea trece de Latovlevici și întoarce pentru Olaru, care prinde un șut superb de la 25 de metri, iar mingea se oprește în poartă.

• 81 oc
    Ocazie FCSB

Ianis Stoica primește o pasă filtrantă în careu, dar șutul său e apărat de Micle.

• 79 cg
    Cartonaş galben FCSB

Cristea e avertizat.

• 74 oc
    Ocazie FCSB

După o centrare din corner, Ianis Stoica reaia cu capul, dar mingea trece peste poartă.

• 73 oc
    Ocazie FCSB

Cordea pasează în fața porții, Vali Gheorghe șutează tare din 8 metri, dar portarul respinge.

• 70 cg

Coman e avertizat.

• 70 s

Cordea intră în locul lui Coman.

• 70 s

Vali Gheorghe intră în locul lui Octavian Popescu.

• 70 s

Ianis Stoica intră îm locul lui Florin Tănase.

• 65 g
    Gol FCSB

După o centrare din corner, Iulian Cristea înscrie.

• 61 s

Ișfan intră în locul lui Dobrosavlevici.

• 61 s

Criusti Tănase intră în locul lui Mezza Colli.

• 61 s

Ganea intră în locul lui Dumitrașcu.

• 60 oc
    Ocazie FCSB

Octavian Popescu îi pasează lui Oaidă, care șutează din marginea careului, dar portarul reține.

Ocazie FC Arges

Cristea pasează la adversarul său, Dumitrașcu, care îl lansează pe Said, acesta scapă spre poartă, dar Târnovanu iese și intervine, cu prețul unei accidentări.

• 34 g
    Gol FCSB

Olaru combină cu Coman și înscrie din careu.

• 33 oc
    Ocazie FCSB

Coman execută o lovitură liberă direct pe poartă, dar portarul respinge.

• 28 cg

Said e avertizat.

• 27 oc

Ionuț Șerban execută o lovitură liberă, dar mingea șterge transversala.

• 26 cg

Portarul Târnovanu e avertizat.

• 22 fm
    Fază meci FCSB

Gol anulat FCSB. Darius Olaru pasează filtrant pentru Coman, care înscrie, dar golul e anulat pentru offside.