Screenshot 2024-04-27 at 23.03.18
Exclusiv Semnează cu FCSB! Gigi Becali a dat ordinul la pauza meciului cu Farul: ”I-am dat telefon lui Meme. E cel mai bun”
FOTBAL:CFR CLUJ-FCSB, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (14.04.2024)
Exclusiv Vin după Florinel Coman în România: urmează negocierile decisive! Gigi Becali are cu totul alt plan
FCSB FCSB
3 - 0
Hermannstadt Hermannstadt
Lu 11.02.2019 20:00

FCSB - Hermannstadt 3-0. Roș-albaștrii, la trei puncte de lider!

11.02.2019, 21:55

• SuperLiga: Poli Iași - UTA, duminică, 18:15, DGS 1

• SuperLiga: CFR Cluj - Sepsi, duminică, 21:00, DGS 1

Video FCSB - Hermannstadt 3-0. Prima victorie cu Mihai Teja pe bancă a readus-o pe FCSB pe locul secund. Şi Hora a marcat în premieră, iar roş-albaştrii au învins Hermannstadt cu 3-0.

FCSB a revenit pe locul 2 după prima victorie cu Teja pe bancă. Depăşiţi de Craiova, roş-albaştrii au început ca din tun şi au deschis scorul încă din minutul 3, la autogolul lui Dâlbea. S-a făcut 2-0 după un sfert de oră. Hora a marcat primul gol oficial, din centrarea lui Benzar. Atacantul adus iarna aceasta putea face dubla, dar n-a mai nimerit poarta la a doua încercare. Florin Tănase a ratat şi el şansa de 3-0, după ce s-a distrat cu apărarea sibienilor.

Egala campioanei CFR etapa trecută, Hermannstadt a fost şi ea periculoasă după pauză, prin Dâlbea. În prelungiri, Teixeira a semnat scorul final, victorie cu 3-0 pentru FCSB.

FCSB FCSB
  • 90+3 final

FINAL DE MECI. FCSB a câștigat la scor de neprezentare partida cu Hermannstadt. Autogolul lui Dâlbea, primul gol al lui Ioan Hora și reușita din prelungiri a lui Filipe Teixeira au decis meciul.

• 90+2 g g

GOOOL FCSB. Filipe Teixeira a împins mingea în poartă din câțiva metri.

• 86 cg cg

Florinel Coman este avertizat.

• 80 oc oc

Ocazie mare a roș-albaștrilor. Acțiune superbă a lui Florinel Coman, însă Gnohere și Teixeira nu au reușit să trimită mingea în poartă.

• 79 oc oc

Pedro Moreira reia cu capul, mingea trece pe lângă poarta lui Bălgrădean.

• 78 s s

A ieșit Hora, a intrat golgheterul Gnohere.

• 77 s s

A ieșit Lucian Dumitriu, a intra Acsinte.

• 75 oc oc

Filipe Teixeira i-a pasat lui Junior Morais în careul celor de la Hermannstadt, însă fundașul stânga al roș-albaștrilor a tras în plasa laterală.

• 74 cg cg

Bogdan Planic a fost avertizat.

• 72 oc oc

Ocazie Hermannstadt. Dandea a reluat cu capul, mingea a trecut peste poartă.

• 69 fm

Mihai Bălașa încearcă o execuție spectaculoasă din foarfecă, însă nu i-a ieșit.

• 62 fm

Acțiune ofensivă a celor de la FCSB. Ioan Hora îi pasează lui Tănase, dar decarul roș-albaștrilor își prelungește prea mult mingea.

• 59 fm

Jazvic a tras din poziție bună, peste poarta lui Bălgrădean.

• 58 s s

A ieșit Dâlbea, a intrat Lendric.

• 55 s s

A ieșit Matei, a intrat Teixeira.

• 53 fm

Tătar trage din lovitură liberă, minge se duce mult peste poartă.

• 51 cg cg

Lucian Dumitriu a fost avertizat, după ce l-a faultat pe Lucian Filip.

• 49 oc oc

Ocazie Hermannstadt. Adrian Dâlbea a reluat cu capul, însă Bălgrădean este atent și respinge.

A ieșit Offenbacher, a intrat Petrișor Petrescu.

A ieșit Mihai Pintilii, a intrat Bogdan Planic.

A început cea de a doua repriză.

FINAL DE PRIMĂ REPRIZĂ. FCSB a dominat autoritar și a intrat la cabine cu un avantaj de 2 goluri.

• 39 oc oc

Ocazie FCSB. Florin Tănase a pătruns în careu, l-a "culcat" pe Căbuz, însă șutul a lovit plasa laterală. Cea mai mare ocazie a meciului.

• 35 fm

Emoții pentru Mihai Teja. Romario Benzar s-a accidentat și a avut nevoie de intervenția medicilor.

• 32 oc oc

Oaspeții mai au o șansă de gol. Dumitriu trage din interiorul careului, mingea trece la mică distanță de poarta apărată de Bălgrădean.

• 30 oc oc

Prima ocazie a celor de la Hermannstadt. Dandea reia cu capul de la 10 metri, mingea trece puțin peste poarta lui Bălgrădean.

• 28 oc

Acțiune rapidă a celor de la FCSB. Florinel Coman îi pasează lui Dennis Man, dar șutul "perlei" lui Gigi Becali trece pe lângă poartă.

• 21 oc oc

Ocazie FCSB. Ioan Hora reia superb cu capul de la colțul scurt, mingea trece puțin peste poartă. FCSB domină autoritar partida.

• 17 g g

GOOOL FCSB. Ioan Hora a înscris primul gol al său într-un meci oficial pentru echipa lui Mihai Teja. Benzar a centrat de pe partea dreaptă, iar Hora a reluat din voleu, de la marginea careului mic.

• 9 oc oc

Ocazie FCSB. Florentin Matei trage la colțul lung, dar mingea nu prinde colțul lung al porții apărate de Căbuz.

• 8 fm

Fază controversată în careul celor de la FCSB. Junior Morais este lovit de Dandea, însă arbitrul Cătălin Popa a lăsat jocul să continue.