Final de drum pentru Tade la Steaua? Vârful nu a fost folosit vreun minut în ultimele două meciuri
20.03.2016, 15:25Gregory Tade nu a fost folosit deloc de Reghecampf în ultimele două meciuri de campionat. Odată cu revenirea lui Marica în lot, şansele francezului de a mai juca devin insignifiante.
![tade-2](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxdHJhbnNjb2Rlci5yY3Mt/cmRzLnJvJTJGc3RvcmFnZSUyRjIwMTYl/MkYwMyUyRjIwJTJGNTc2OTk1XzU3Njk5/NV90YWRlLmpwZyZ3PTEwNjAmaD02MzYm/aGFzaD00ZGIwNmVjMDdhOGJiMGMzOWNkNDY5NDEwMTA5MGRhZQ==.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Deşi spera ca această primăvară să fie un nou început pentru el, Tade a înţeles că nu mai are nicio şansă la Steaua, urmând ca în vară să îşi găsească o formaţie la care să se transfere.
Accidentarea lui Marica l-a determinat pe Becali să accepte întoarcerea fostului golgheter al lui CFR în lotul primei echipe, după ce acesta s-a antrenat cu elevii de la liceul Mircea Eliade.
Cu probleme fizice evidente, justificabile în condiţiile în care a pierdut pregătirea de iarnă, Tade nu a mai fost folosit deloc de Reghe în ultimele două partide, deşi Marica era accidentat, iar Bawab abia revenit după problemele medicale avute. Staff-ul tehnic al campioanei a preferat să joace cu un vârf fals - Alex Chipciu -, altfel un fotbalist complet ieşit din formă. Nici măcar pe finalurile de meci cu Astra şi Viitorul Reghe nu a mizat pe francez, preferându-l pe Bawab.
În aceste condiţii - mai ales că Marica va reveni la antrenamentele normale în zilele următoare -, şansele ca Tade să mai primească şanse scad dramatic. El ar mai putea fi o soluţie doar pentru Cupa Ligii, competiţie unde a şi marcat în turul semifinalei cu Astra.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Se pare că exact meciul mai sus amintit l-a supărat destul de tare pe Reghecampf, tehnician care părea dispus să îi acorde şanse vârfului. În ciuda faptului că a marcat, Tade a greşit mult, dar, mai important, nu a ascultat de directivele tactice ale tehnicianului.
Gregory Tade a fost folosit în play-off doar în prima etapă, cu Dinamo, pe final, după ce roş-albaştrii fuseseră egalaţi.
Etichete: steaua liga 1 , tade , steaua tade , tade steaua , tade steaua liga 1
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...