Exclusiv Florin Prunea a identificat problema majoră de la FCU Craiova: ”Băi fraților, învățați-l”
articol scris de Digi Sport05.04.2024, 08:03
FCU Craiova se află într-o situație complicată.
![florin prunea](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIzJTJGMDgl/MkYwNiUyRjE3NzczOTdfMTc3NzM5N19m/bG9yaW4tcHJ1bmVhLTEuanBnJnc9MTA2/MCZoPTYzNiZoYXNoPTJiNDMyYjNlNzg2ZDI0YTAxYzI0NWEyY2M0YjMzMmQy.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Eliminați din sferturile Cupei României (după înfrângerea suferită la penalty-uri în fața celor de la FC Voluntari, scor 2-4) și aflați pe loc de baraj în SuperLigă (locul 14), oltenii sunt amenințați serios cu retrogradarea în acest sezon.
Florin Prunea (55 de ani), fostul portar al echipei naționale, a analizat situația celor de la FCU Craiova și a subliniat care este problema majoră cu care se confruntă gruparea din Bănie în acest moment.
Florin Prunea: ”Băi fraților, învățați-l pe Nicolo Napoli să vorbească limba română”
Florin Prunea (55 de ani) a făcut referire la gafa făcută de Nicolo Napoli (62 de ani), antrenorul lui FCU Craiova, înainte de meciul cu FC Voluntari (când a spus că vrea să obțină ”cele 3 puncte” dintr-un meci din Cupa României) și a susținut că tehnicianul italian ar trebui să învețe să vorbească limba română.
De asemenea, fostul portar a dezvăluit că, în timpul colaborării cu Nicolo Napoli la Poli Iași, l-a rugat pe antrenorul italian să învețe limba noastră cu un profesor.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
”O problemă clar este antrenorul (n.r. Nicolo Napoli). L-am văzut pe Nicolo că vorbea de 3 puncte și era meci de Cupă. Băi fraților, învățați-l să vorbească (n.r. limba română).
Eu la Iași (n.r. Poli Iași) am lucrat cu el. M-am rugat de el «Hai să-și pun un profesor că este complicat și pentru tine, și pentru jucători». Trebuie rezolvată problema aceasta, dă urât”, a spus Prunea, la emisiunea Liga Digi Sport.
Nicolo Napoli a antrenat prima oară în fotbalul românesc la FCU Craiova în perioada decembrie 2003 - martie 2004. De atunci, tehnicianul a mai activat în țara noastră și la alte 4 echipe (Poli Iași, FC Brașov, Turnu Severin și Astra Giurgiu).
VIDEO cu intervenția lui Florin Prunea la emisiunea Liga Digi Sport
Etichete: adrian mititelu , florin prunea , nicolo napoli , fcu craiova
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...