Fotbalistul criticat de Mihai Pintilii după FCSB - U Craiova 1948
articol scris de Digi Sport06.02.2022, 22:26
FCSB și U Craiova 1948 au remizat, scor 2-2, meci în care ”roș-albaștrii” au încasat goluri după erori individuale.
![Mihai Pintilii / Foto: Captură Digi Sport](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIyJTJGMDIl/MkYwNiUyRjE0NTYyNDNfMTQ1NjI0M19w/aXRpbGlpLmpwZyZ3PTEwNjAmaD02MzYm/aGFzaD01MTUxZDkzZWQzMTQ4OGNiMjRiYTM2YTMyYmFkNGE3MA==.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Primul care a greșit a fost Valentin Crețu, care a pierdut o minge în flancul drept al FCSB-ului, ceea ce a dus la reușita de 1-0 semnată de Claudiu Bălan.
VIDEO cu rezumatul meciului FCSB - U Craiova 1948 2-2:
Fotbalistul criticat de Mihai Pintilii după FCSB - U Craiova 1948
La interviul de după joc, Mihai Pintilii i-a reproșat lui Valentin Crețu greșeala din prima parte, considerată inexplicabilă pentru un fotbalist experimentat.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
”La experiența lui, nu trebuia să facă greșeala de la primul gol, dar se întâmplă. Însă el are experiență și trebuie să fie un exemplu pentru cei tineri”, a declarat Mihai Pintilii.
Golul de 2-1 pentru U Craiova 1948 a fost marcat de William Baeten după o eroare a lui Andrei Vlad, surprins de execuția belgianului din lovitură liberă, însă Mihai Pintilii s-a ferit să-l critice pe portar.
”Se întâmplă, nu pot să-l critic eu pe Andrei Vlad. Suntem toți vinovați, suntem o echipă și trebuie să ne asumăm tot. Mai sunt etape, se vor mai pierde puncte, dar era o șansă importantă, pentru că au jucat înaintea noastră, au făcut egal, dar se pare că au pus o presiune pe noi”, a transmis Mihai Pintilii.
Mihai Pintilii, dezamăgit de rezultatul cu U Craiova 1948
În același timp, Mihai Pintilii a recunoscut că este dezamăgit de egalul cu U Craiova 1948, rezultat din cauza căruia FCSB rămâne la opt puncte în spatele liderului CFR Cluj, care a remizat cu Universitatea Craiova în această rundă, 1-1.
”Dezamăgit sunt. Am avut o șansă, am avut ocazii foarte clare, dar, când nu marchezi, e foarte greu. Când nu marchezi din patru ocazii în prima repriză...
O echipă mare trebuie să marcheze din jumătate de ocazie. Sunt dezamăgit, îmi pare rău de băieți, că aleargă, muncesc, dar, la final, tot la opt puncte suntem de CFR”, a spus Mihai Pintilii.
Etichete: mihai pintilii , valentin cretu , fcsb u craiova 1948
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...
![drg](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDI0JTJGMDcl/MkYyNSUyRjIwMzMwMzBfMjAzMzAzMF9k/cmcucG5nJnc9MzgwJmg9MjI4Jmhhc2g9/ZWY3MmZmYWEzN2RkM2NmZjY1MGMxMzM2NmI0MDYxYTU=.thumb.jpg)
![regheprodanca](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIyJTJGMDkl/MkYyOCUyRjE1OTE2NjFfMTU5MTY2MV9y/ZWdoZXByb2RhbmNhLnBuZyZ3PTM4MCZo/PTIyOCZoYXNoPTAxNDI5YzMwNzFkMWRiMjRkODE2MmVjNDFjZmZiYTQ2.thumb.jpg)