Exclusiv Gabi Balint, mesaj pentru cei de la FCSB, înaintea revenirii în Ghencea: ”Să recunoască faptul că nu au nimic!”
articol scris de Digi Sport06.08.2023, 20:45
FCSB a reușit, în cele din urmă, să intre în Ghencea, pentru meciul cu CFR Cluj, care se joacă duminică, de la ora 21:30, în direct la Digi Sport 1.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIzJTJGMDgl/MkYwMiUyRjE3NzU0NDRfMTc3NTQ0NF9n/YWJpLWJhbGludC5qcGcmdz0xMDYwJmg9/NjM2Jmhhc2g9ZGNkY2Q0MjA2ZDViMjRmZjM1MTE3NGM1OTRmM2ViZTA=.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Înaintea meciului, Gabi Balint, un susținător al proiectului de la CSA Steaua, a avut un mesaj pentru FCSB, să recunoască că nu are nimic din istoria Stelei.
Gabi Balint, mesaj pentru FCSB
”Cred că a costat mai mult combustibilul de la elicopter decât banii pe care îi dă FCSB. N-am nimic. Nu-i adevărat, eu am spus că va juca FCSB aici, am spus că îi vor forța să-l închirieze pentru FCSB.
Problema nu e asta, problema e alta. Ei trebuie să recunoască odată pentru totdeauna că nu au numele, nu au emblemă, nu au tradiție, nu au nimic de acolo, pentru că justiția le-a dat Stelei”, a spus Gabi Balint, la Fotbal Club, de la Digi Sport.
Stadionul va fi plin
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Meciul FCSB - CFR Cluj s-a bucurat de un succes imens și toate biletele puse în vânzare au fost achiziționate. La ora jocului sunt așteptați în tribune aproximativ 28.000 de spectatori.
Primul meci de Liga 1 disputat pe noul stadion din Ghencea va fi, astfel, cel cu cea mai mare asistență.
Până acum, recordul la acest capitol era deținut de meciul CSA Steaua - Dinamo, din play-off-ul ediției trecute de Liga 2, la care au asistat 21.500 de fani.
- Meciul FCSB - CFR Cluj va fi cel cu cea mai mare asistență din acest sezon al SuperLigii. Acum, lider este Oțelul - FCSB, la care au asistat 12.897 de spectatori
Etichete: gabi balint , ghencea , fcsb cfr cluj
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...