FOTBAL:PREZENTARE SERGIU BUS LA FCSB (14.07.2020)
”Va juca titular!”. Gigi Becali, anunț despre fotbalistul care "refuză să accepte că fotbalul s-a terminat pentru el"
Universitatea Cluj v Sepsi OSK Sfantu Gheorghe - Romanian Superliga Marius Stefanescu during Romania SuperLiga stage 12:
Marius Ștefănescu le-a ”închis ușa în nas” celor de la FCSB și Rapid! Unde vrea să joace jucătorul lui Sepsi
Gigi Becali a trasat obiectivul FCSB-ului după ce va deveni campioană. ”Respect dorința suporterilor”
Gaz Metan Mediaş Gaz Metan Mediaş
1 - 1
ACS Poli Timişoara ACS Poli Timişoara
Lu 09.04.2018 16:30

Gaz Metan - ACS Poli Timişoara 1-1. Medieşenii au coborât pe loc retrogradabil, după un final dramatic

09.04.2018, 15:25

• SuperLiga: Dinamo - Voluntari, vineri, 20:00, DGS 1

• La Liga: Real Sociedad - Real Madrid, vineri, 22:00, DGS 2

Gaz Metan Mediaş a coborât pe loc retrogradabil, după 1-1 pe teren propriu cu ACS Poli Timişoara. Ambele goluri s-au marcat în ultimele 10 minute, după ce bănăţenii au avut un penalty clar neacordat şi o bară transversală, prin Gabriel Vaşvari.

Astfel, echipa lui Cristi Pustai nu a reuşit nici în al cincilea meci de pe teren propriu cu ACS Poli Timişoara să obţină victoria.

După o primă repriză fără ocazii de gol, oaspeţii au solicitat penalty, în minutul 59, la un duel dintre Maxi Oliva şi Sîrghi. "Centralul" George Găman a lăsat, însă, jocul să continue, chiar dacă reluările au arătat că fundaşul gazdelor a intrat imprudent.

Oaspeţii au avut ocazia să deschidă scorul prin Vaşvari, dar mingea expediată din lovitură liberă a nimerit transversala.

Imediat pe contraatac, gazdele au marcat prin Joao Diogo, în minutul 83. Dar bucuria gazdelor a durat doar câteva minute, pentru că fostul jucător al Gazului, Alexandru Ciucur, a egalat, după o pasă primită de la Bârnoi.

S-a terminat 1-1, o remiză care nu ajută niciuna dintre cele două echipe, aflate în lupta pentru evitarea retrogradării.

• 93 fr2

FINAL DE MECI! După un final spectaculos, care a adus ambele goluri, Gaz Metan Mediaş şi ACS Poli Timişoara au terminat la egalitate, scor 1-1. Un rezultat pe care bănăţenii îl pot considera nedrept, în condiţiile în care au avut un penalty clar neacordat şi aiu lovit bara transversală chiar înainte de a primi gol.

• 87 g g

GOOOOOL ACS Poli, 1-1! Medieşenii nu au înţeles avertismentul primit cu un minut în urmă, iar Ciucur, scăpat uşor din marcaj, a înscris din apropiere, după o pasă primită de la Bîrnoi.

• 86 oc oc

Ocazie ACS Poli! Roman a păcălit pasul la offside al gazdelor, dar s-a grăbit să tragă şi a trimis pe direcţia lui Greab, care a prins uşor.

• 83 g g

GOOOOOL, 1-0 Gaz Metan! La următoarea fază după ce oaspeţii au avut o bară, medieşenii au deschis scorul. Foarte bine servit în faţa porţii de Rondon, Joao Diogo a înscris golul care poate aduce un nou succes pentru echipa lui Cristi Pustai în play-out.

• 83 oc oc

Ocazie uriaşă ACS Poli! Vaşvari a executat excelent o lovitură liberă de la aproximativ 20 de metri, dar mingea a lovit bara transversală.

• 81 cg cg

Cartonaş galben primit de Laurenţiu Manole.

• 75 s s

Ultima schimbare la oaspeţi. Enescu a intrat în locul lui Melinte.

• 73 oc oc

Ocazie Gaz Metan! Iulian Cristea a primit o pasă foarte bună de la Joao Diogo, dar mingea s-a dus în plasa laterală.

• 71 s s

A doua schimbare la oaspeţi. Ţigănaşu a intrat în locul lui Maxi Oliva.

• 68 s s

Ultima schimbare la gazde. Manole i-a luat locul lui Tîrcoveanu

• 67 cg cg

Cartonaş galben primit de Sîrghi.

• 59 fm fm

Penalty refuzat oaspeţilor. Arbitrul George Găman nu a acordat un penalty clar la faultul lui Sîrghi asupra lui Maxi Oliva.

• 57 s s

Schimbare la ACS Poli. Marius Croitoru a fost înlocuit de Cosmin Bîrnoi.

• 54 s s

Ely Fernandes i-a lăsat locul lui Chamed la Gaz Metan.

• 54 s s

Ionuţ Neagu a fost înlocuit de Diogo Rosado.

• 53 oc oc

Ocazie Gaz Metan! Rondon a scăpat singur cu portarul oaspeţilor, însă Cătălin Straton a respins în faţă.

• 47 oc oc

Ocazie ACS Poli! Alexandru Munteanu a ratat cea mai mare şansă de gol a meciului după ce a şutat pe lângă poartă din poziţie ideală, din careul gazdelor.

• 46 sr2 sr2

A început repriza a doua a partidei de la Mediaş.

• 45+1 fr1 fr1

Pauză la Mediaş, unde Gaz Metan şi ACS Poli Timişoara se află la egalitate, scor 0-0.

• 44 fm fm

Rondon a deviat cu capul o centrare, însă Haruţ a respins cu pieptul mingea. Medieşenii au cerut penalty la această fază, pentru un presupus henţ al fundaşului timişorean.

• 41 oc oc

Ocazie Gaz Metan! Ely Fernandes a reluat cu capul mult peste poarta lui Cătălin Straton.

• 33 cg cg

Fytanidis a primit primul cartonaş galben al meciului de la Mediaş.

• 27 fm fm

Fazele de meci lipsesc cu desăvârşire până acum de la Mediaş, unde se întâlnesc locurile 11 şi 12 din Liga 1.