adrian mutu
Jucătorul CFR-ului l-a făcut ”praf” pe Adrian Mutu, după victoria cu Universitatea Craiova: ”Nu are caracter”
florin prunea-
Exclusiv Florin Prunea a remarcat un singur nume, după Universitatea Craiova - CFR Cluj: ”Ține o echipă în viață”
adrian mutu
Gaz Metan Mediaş Gaz Metan Mediaş
2 - 1
Dinamo Bucureşti Dinamo Bucureşti
Vi 15.10.2021 21:30

Gaz Metan Mediaș - Dinamo 2-1. Două super goluri în două minute pentru Ronaldo Deaconu. "Câinii", un singur șut pe poartă

15.10.2021, 22:20

• SuperLiga: Dinamo - Voluntari, vineri, 20:00, DGS 1

• La Liga: Real Sociedad - Real Madrid, vineri, 22:00, DGS 2

2 august rămâne data la care Dinamo a obținut ultima victorie în Liga 1. "Câinii" au plecat din nou bătuți, de această dată de la Mediaș, 1-2 cu Gaz Metan. Ronaldo Deaconu a dat două super goluri în două minute.

Gaz Metan Mediaș - Dinamo 2-1. Ronaldo Deaconu, două goluri de senzație în două minute

Meciul a început destul de echilibrat, cu dinamoviștii aproape de a înscrie prin Itu și apoi prin Torje. În minutul 17, medieșenii au cerut penalty la un duel dintre Alceus și Răuță, dar arbitrul nu a acordat nimic.

Din acel moment, Gazul a început să pună stăpânire pe meci, cu Ronaldo Deaconu în formă de zile mari. Mijlocașul nu l-a putut învinge pe portarul Eșanu de două ori într-un minut, a doua dintre încercările sale fiind direct din corner, însă ceea ce a reușit după aceea a fost incredibil.

Gaz Metan Mediaș - Dinamo 2-1. "Câinii"au 8 înfrângeri în 9 etape

În două minute, Deaconu a înscris aproape identic două capodopere. De fiecare dată, mingea s-a oprit în vinclu, fără șanse pentru portar. Și-a mai încercat o dată norocul și în repriza a doua, apoi dinamoviștii au atacat timid.

Ivanovski a luftat în careu, iar apoi "câinii" au primit un penalty controversat în minutul 82, care a fost transformat de același Ivanovski. Până la final, singurul aspect notabil a fost eliminarea lui Dudea, care nu intrase încă pe teren, iar Gaz Metan Mediaș - Dinamo s-a terminat 2-1. "Câinii" au bifat 8 înfrângeri în ultimele 9 etape.

VIDEO cu rezumatul meciului Gaz Metan Mediaș - Dinamo 2-1:

Meciul Gaz Metan Mediaș - Dinamo, din cadrul etapei a 12-a a Ligii 1, se dispută vineri, de la ora 20:30, și poate fi urmărit în direct la Digi Sport 1 și pe site-ul digisport.ro, de către abonații RCS-RDS.

Înaintea partidei directe, Gaz Metan Mediaș este pe locul 14 în Liga 1, cu opt puncte acumulate în 11 runde, în timp ce Dinamo se află o poziție mai jos, cu șapte puncte.

Gaz Metan Mediaș - Dinamo LIVE VIDEO, ora 20:30, în direct la Digi Sport 1

Gaz Metan Mediaș vine la partida cu Dinamo după o înfrângere cu CFR Cluj, 1-2 înaintea pauzei pentru meciurile echipelor naționale.

A fost al treilea meci pentru Ilie Poenaru pe banca formației din Mediaș și prima înfrângere, după victoria cu Rapid, 2-1, și remiza cu Sepsi, 0-0, din primele două jocuri.

Dinamo, în schimb, a remizat, la primul meci de la revenirea lui Mircea Rednic pe banca tehnică, cu UTA Arad runda trecută, scor 2-2, partidă în care a condus cu 2-0. Partida de runda trecută a adus primul punct pentru formația din ”Ștefan cel Mare” după șapte etape în care au fost înregistrate doar înfrângeri.

Gaz Metan Mediaș - Dinamo LIVE VIDEO, ora 20:30, Digi Sport 1. Echipele probabile

• Gaz Metan: Vâlceanu - Moura, Yuri, Horj, Trif - Alceus, Francisco - Horșia, Deaconu, Grădinaru - Irobiso
  • Dinamo: Eșanu - Radu, Giafer, Grigore, Filip - Sorescu, Răuță, Itu - Torje, Ivanovski, Moldoveanu
  • 90+5 fr2

Gaz Metan Mediaș - Dinamo se termină 2-1.