malda
Video Ce a spus Marius Măldărășanu, după ce Hermannstadt a obținut un punct în minutul 90+3
Screenshot 2024-01-21 173239
Reacția lui Bogdan Andone, după ce FC Botoșani a fost egalată de Hermannstadt în prelungiri în superioritate numerică
dinamo
Live Video&Text FCU Craiova - Dinamo 0-0, ACUM, Digi Sport 1. ”Câinii” au șansa să salte pe loc de salvare!
Etapa 5 Superliga: FCU 1948 Craiova-Dinamo
Play-out
Gaz Metan Mediaş Gaz Metan Mediaş
2 - 1
Botoşani Botoşani
Du 29.04.2018 18:30

Gaz Metan Mediaș - FC Botoșani 2-1. Gazdele au reuşit a doua victorie consecutivă în play-out

29.04.2018, 16:52

• SuperLiga: FCU Craiova - Dinamo, sâmbătă, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: FCSB - Rapid, sâmbătă, 20:30, DGS 1

Medieşenii au reuşit a doua victorie consecutivă în playout. Elevii lui Cristi Pustai, suspendat pentru acest meci, au câştigat cu 2 la 1 în faţa lui FC Botoşani. După ocaziile irosite de Fytanidis şi Olaru, gazdele au reuşit să deschidă scorul prin venezueleanul Mario Rondon, la al cincilea gol pentru medieşeni. FC Botosani a reuşit egalarea după pauză printr-un fost jucător al Gazului, Mircea Axente. Egalitatea a durat doar patru minute - Marius Constantin a marcat primul său gol în acest sezon şi a propulsat Mediaşul la două puncte peste linia retrogradării.

• 90+4 fr2

S-a terminat partida. Gaz Metan s-a impus cu 2-1 şi a reuşit a doua victorie consecutivă în play-out.

• 90+2 oc oc

Tîrcoveanu şutează pe lângă poartă din poziţie bună.

• 90+1 cg cg

Ely Fernandes primeşte cartonaşul galben.

• 90 oc oc

Tîrcoveanu şutează pe direcţia lui Cobrea, care reţine.

• 81 s s

Schimbare Gaz Metan: intră Tîrcoveanu, iese Olaru.

• 76 s s

Schimbare FC Botoşani: intră Fulop, iese Dumitraş.

• 75 oc oc

Cristea trimite o lovitură de cap, Cobrea respinge.

• 74 cg cg

Hazazi primeşte cartonaşul galben.

• 72 s s

Schimbare FC Botoşani: intră Hazazi, iese Roman.

• 71 s s

Schimbare Gaz Metan: intră Pîrvulescu, iese Caiado.

• 66 g g

GOOOOOOL Gaz Metan! Marius Constantin marchează dintr-o lovitură liberă de la marginea careului. Execuţie superbă a fundaşului!

• 65 fm fm

Olaru cade în careu după un duel cu un adversar. Aflat foarte aproape de fază, arbitrul de centru a arătat lovitură liberă din afara careului, în loc să dicteze penalty.

• 62 g g

GOOOOOL FC Botoşani! Axente marchează cu un şut plasat, pe lângă Pleşca.

• 60 s s

Schimbare Gaz Metan: intră Sîrghi, iese Chamed.

• 58 oc oc

Cristea trimite o lovitură de cap peste poarta lui Cobrea.

• 52 oc oc

Roman cade în careu, solicită penalty, dar arbitrul lasă jocul să continue. Mingea ajunge la Oaidă, dar, din două încercări, nu reuşeşte să-l învingă pe Pleşca.

• 51 cg cg

Creţu primeşte cartonaşul galben.

• 47 oc oc

Rondon şutează de la marginea careului peste poartă.

Schimbare FC Botoşani: intră Serediuc, iese Chitoşcă.

S-a terminat prima repriză.

• 45+1 oc oc

Roman şutează periculos, mingea trece pe lângă poartă. Ocazie bună pentru FC Botoşani.

• 40 fm fm

Ely Fernandes şutează peste poartă de la marginea careului.

• 39 fm fm

Rondon centrează periculos în careu, Cobrea reţine.

• 38 oc oc

Chitoşcă şutează periculos din careu, mingea este deviată în corner.

• 30 g g

GOOOOL Gaz Metan Mediaş! Rondon preia o minge în careu şi şutează din întoarcere fără speranţe pentru Cobrea.

• 23 oc oc

Moruţan reuşeşte o acţiune personală de excepţie, driblează mai mulţi adversari, însă şutul său din careu trece pe lângă poartă.

• 19 cg cg

Chamed primeşte cartonaşul galben.

• 19 oc oc

Olaru trimite o lovitură de cap, Cobrea reţine. Ocazie bună pentru gazde.

• 17 oc oc

Sokratis Fytanidis şutează puternic de la marginea careului, însă un fundaş al lui FC Botoşani deviază balonul în corner. Mingea a trecut puţin pe lângă bară.

• 15 fm fm

Ely Fernandes trimite o lovitură de cap, Cobrea reţine fără probleme.

• 9 cg cg

Tincu primeşte cartonaşul galben pentru fault.

• 2 fm fm

Axente trimite un şut-centrare, dar faza rămâne fără rezultat.

A început partida Gaz Metan Mediaş - FC Botoşani. Gazdele au avut lovitura de start.