Exclusiv Jucătorul care ”l-a dat pe spate” pe Gigi Becali în Sepsi - FCSB: ”Asta vreau să fie”
Screenshot 2024-04-25 000527
”Mi-am bătut joc”. Ștefan Târnovanu ”și-a turnat cenușă în cap”, după gafa care amână titlul
adrian mutu
Jucătorul CFR-ului l-a făcut ”praf” pe Adrian Mutu, după victoria cu Universitatea Craiova: ”Nu are caracter”

• La Liga: Real Sociedad - Real Madrid, vineri, 22:00, DGS 2

Gaz Metan Mediaș și Sepsi OSK au terminat la egalitate, scor 1-1, ÎN DIRECT la Digi Sport 1. Cristea a deschis scorul pentru gazde în minutul 5, în timp ce Fulop a egalat 20 de minute mai târziu.

Iulian Cristea a deschis scorul încă din minutul 6, el punctând cu o lovitură de cap la primul atac al meciului. Douazeci de minute mai târziu, Fulop a egalat după o fază frumoasă a oaspeților, Tandia fiind omul cu pasa decisivă.

Gazul putea obține toate cele trei puncte dacă David Caiado reușea să înscrie în minutul 67, atunci când a reluat bine cu capul, însă a trimis balonul în transversală.În minutul 73, Daisuke Sato, de la Sepsi, a fost eliminat după ce a primit al doilea cartonaş galben.

După această victorie, medieşenii acumulează 27 de puncte, cu două mai multe decât FC Voluntari, echipa aflată pe locul de baraj pentru menţinerea în Liga 1. Sepsi rămâne pe 3 în play-out, cu 33 de puncte, la un punct în urma Botoșaniului.

Sepsi Sepsi
  • 90+4 fr2

FINAL. Gaz Metan și Sepsi OSK termină la egalitate, scor 1-1. Ambele goluri au fost marcate în prima rezpriză.

• 90+4 oc oc

OCAZIE GAZ METAN! Același Rondon reia cu capul, puțin pe lângă!

• 90+3 oc oc

OCAZIE GAZ METAN! Rondon sare la cap, trimite cu pamântul, dar pe lângă.

• 89 fm fm

Alexandru Buziuc reușește să tragă, dar mingea nu prinde spațiul porții.

• 82 s s

Oaspeții mai fac o schimbare: Filipe Oliveira îl înlocuiește pe Marko Simonovski.

• 80 s s

Schimbare la Gaz Metan, intră Alexandru Buziuc în locul lui Diogo Rosado.

• 77 s s

Schimbare la oaspeti, Constantin Cristian Dima îl inlocuiește pe Yasin Hamed.

• 73 cgr cgr

CARTONAȘ ROȘU! Sato își lasă echipa în inferioritate, după al doilea galben!

• 67 oc oc

BARĂ GAZ METAN! Caiado vine din spate și lovește mingea cu capul, aceasta izbește transversala!

• 65 oc oc

DUBLĂ OCAZIE GAZ METAN! Rondon a incercat o reluarte spectaculoasa din careul mic, iar Niczuly respinge in corner, apoi Sîrghi a reluat putin peste, dupa ce s-a executat lovitura liberă.

• 63 s s

La oaspeți, intră scorianul Nick Ross și iese spaniolul Alex Gorrin.

• 50 info

OCAZIE SEPSI! Fulop a executat o lovitură libera de la 22 de metri, ușor lateral stânga, iar Pleșca a respins spectaculos în lateral.

• 46 s s

Roberto Romeo l-a înlocuit pe Nasser Chamed.

S-a reluat meciul.

• 45+3 fr1

PAUZĂ. Cele două echipe intră la cabine la egalitate, 1-1. Cristea a deschis scorul pentru gazde, Fulop a egalat 20 de minute mai târziu.

• 42 cg cg

Marko Simonovski este avertizat de arbitrul Feșnic.

• 37 oc oc

OCAZIE GAZ METAN! Ghinga scoate din fața liniei portii o centrare periculoasa a lui Chamed și acordă corner. Lovitura liberă este executată, mingea deviată ajunge în dreptul lui Marius Constantin, care a încercat să reia cu călcâiul, dar execuția a fost nereușită.

• 36 cg cg

Diogo Rosado încasează primul galben al partidei.

• 25 g g

GOOL SEPSI! Istvan Fulop înscrie simplu, din fața porții, din pasa lui Tandia!

• 23 oc oc

OCAZIE GAZ METAN! Chamed reia cu capul din 2-3 metri, dar mingea trece paralel cu linia portii! E mai greu să ratezi din această poziție decât să marchezi.

• 15 fm fm

Șutul lui Yasin Hamed nu nimerește poarta. Prima șansă a oaspeților.

• 13 oc oc

OCAZIE GAZ METAN! Olaru șutează în plasa laterală din marginea dreaptă a careului mic.

• 6 g g

GOOL GAZ METAN! Iulian Cristea cu superb capul din careul mic! Frumoasă și centrarea lui Nasser Chamed.

Începutul meciului.

• 0

Ultimul meci dintre cele două echipe s-a disputat la Sfântu Gheorghe, unde gazdele s-au împus cu 2-1.