Gicu Grozav a rezumat partida cu Rapid: ”I-am așteptat să greșească, i-am prins și am dat un gol”
articol scris de Digi Sport14.08.2022, 00:47
Petrolul Ploiești a reușit o victorie surprinzătoare prin prisma clasamentului, sâmbătă seară, pe stadionul ”Ilie Oană”, împotriva rivalilor de la Rapid București, scor 1-0 (1-0), într-o partidă contând pentru etapa a 5-a din Liga 1.
![FOTBAL:PETROLUL PLOIESTI-RAPID BUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET (13.08.2022)](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIyJTJGMDgl/MkYxNCUyRjE1NjQzMTFfMTU2NDMxMV9n/aWN1LWdyb3phdi5qcGcmdz0xMDYwJmg9/NjM2Jmhhc2g9ZTQ0OTRhNmNiOGIxMzYzMWI4OGQ5Njk1Nzg5M2NkOTk=.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Unicul gol al partidei a fost marcat de Gheorghe Grozav, în minutul 23, după o greșeală a portarului giuleștean, Horațiu Moldovan.
Atacantul Petrolului a șutat moale, previzibil, însă portarul rapidului a fost foarte sigur că va reține acea minge, însă a scăpat-o în propria poartă.
Gicu Grozav, după victoria cu Rapid: ”Mă bucur că la final am ieșit noi învingători”
”A fost extraordinar pentru noi. Mă bucur că la final am ieșit noi învingători. A fost un meci greu. Știam că trebuie să muncim mult, dar ne bucurăm că am ieșit învingători și îi dăm înainte.
(n.r. - despre abordarea defensivă) Nu știu, poate jocul ne-a dus în direcția asta. Am încercat să ne apărăm mai bine, au venit peste noi, trebuiau să marcheze. Era normal să se întâmple așa. Ne-au înghesuit un pic, am avut determinare multă și după ce am suferit un pic am obținut cele trei puncte.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Dacă nu iei gol, iei cel puțin un punct. Am abordat meciul în acest fel, să stăm bine în apărare, să-i surprindem. I-am așteptat să greșească, i-am prins o dată, le-am dat un gol și acesta a fost rezumatul.
Mă simt foarte bine, vă dați seama. Am marcat într-un derby. Este un lucru foarte frumos, mai ales când reușești să și câștigi. Toți am dat 100% și sper să o ținem tot așa în continuare.
Victoriile pot să ne dea încredere, normal. Am reușit-o pe a doua la rând. Suntem încrezători. Sper să rămânem la fel de focusați, să ne antrenăm bine și etapa viitoare să mergem și să jucam bine”, a declarat Gicu Grozav, la finalul partidei cu Rapid.
VIDEO: Rezumat Petrolul - Rapid 1-0
Etichete: gheorghe grozav , derby liga 1
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...