Exclusiv Gigi Becali a făcut anunțul, după ce FCSB a ratat transferul atacantului dorit
articol scris de Andrei Petrescu09.02.2026, 11:42
La scurt timp după meciul Oțelul Galați - FCSB 1-4, Gigi Becali (67 de ani) anunțase în direct la Fotbal Club că transferul unui atacant este iminent și va fi oficializat luni.
SuperLiga Champions League: Galatasaray - Liverpool, marți, 19:45, DGS 1
Champions League: Newcastle - Barcelona, marți, 22:00, DGS 1
De frică să nu fie deturnat de rivale, omul de afaceri nu i-a dezvăluit și identitatea, dar în cele din urmă acest lucru n-a mai contat oricum, deoarece mutarea a picat pe ultima sută de metri.
FCSB nu mai face niciun transfer
La mai puțin de 12 ore, într-o scurtă reacție pentru digisport.ro, Gigi Becali a confirmat că mutarea a picat, iar FCSB nu va mai aduce cel mai probabil pe nimeni în această ultimă zi de mercato.
”A picat transferul, da. Era din Olanda jucătorul. Nu cred că mai facem vreun transfer”, a declarat Gigi Becali pentru digisport.ro.
În aceste condiții, campioana en-titre se va baza în continuare pe Mamadou Thiam și Daniel Bîrligea, și eventual pe Alex Stoian, dacă va reveni cu un jucător de câmp pentru regula U21.
Mihai Stoica a dezvăluit de ce a picat transferul atacantului la FCSB
Luni dimineață, în ziua în care perioada de mercato a iernii se închide în România, MM Stoica a anunțat că transferul nu va mai avea loc.
"Este foarte adevărat că eu cumva l-am dezinformat pe Gigi că i-am spus că ne-am înțeles pentru atacant. Ne înțelesesem, doar că, din nefericire, el a jucat în ultimul meci al echipei sale și nu prea putea să ajungă astăzi pentru vizita medicală.
Eu am considerat că nu are niciun sens ca să riscăm să aducem un jucător un jucător fără vizita medicală. Eu nu fac asta niciodată. Deci, a picat", a declarat MM Stoica, potrivit Fanatik.
VIDEO Ce nu ai văzut la TV în meciul Oțelul - FCSB 1-4
VIDEO rezumatul meciului Oțelul - FCSB 1-4
Etichete: gigi becali , transferuri fcsb , transfer atacant
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
Generalul în rezervă Virgil Bălăceanu a explicat marți, într-o intervenție la Digi24, după...