Video Gigi Becali a făcut precizări despre Vlad Chiricheș: ”Îmi pare rău de el”
articol scris de Digi Sport22.04.2024, 15:01
Gigi Becali (65 de ani), patronul celor de la FCSB, a transmis care mai este starea lui Vlad Chiricheș (34 de ani), după accidentarea suferită la meciul cu Rapid, scor 2-2, în etapa a 5-a a play-off-ului SuperLigii.
![Vlad Chiricheș](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDI0JTJGMDQl/MkYwNSUyRjE5NDU4MDFfMTk0NTgwMV9W/bGFkLUNoaXJpY2hlcy5qcGcmdz0xMDYw/Jmg9NjM2Jmhhc2g9OTM3M2M5MDNhYTgxMDY1NmJhZGRjYzAzN2I4NWZhOTE=.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Vlad Chiricheș a fost schimbat în prima parte a meciului cu Rapid, după ce a acuzat dureri la nivelul cotului.
Vlad Chiricheș, indisponibil patru săptămâni. Gigi Becali: ”Îmi pare rău de el”
Vlad Chiricheș va lipsi nu mai puțin de patru săptămâni din cauza accidentării suferite la meciul cu Rapid. Gigi Becali a apreciat evoluțiile fundașului central din prima parte a play-off-ului.
”Patru săptămâni (n.r. lipsește Vlad Chiricheș). Asta e. Îmi pare rău de el. S-a antrenat foarte bine, deja era o soluţie.
Am câştigat patru meciuri cu el în teren, mi se pare. E mare lucru. Nu era el, nu se ştia ce se întâmpla”, a spus Gigi Becali, în cadrul unei conferințe de presă.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
”Asta e! Ce să facem, va juca în Liga Campionilor. Da, se prelungește automat contractul dacă luam campionatul”, a mai spus Gigi Becali, despre Vlad Chiricheș, sâmbătă, la Fotbal Club.
Vlad Chiricheș a luat cea mai mică notă la meciul cu Rapid
Cei de la Sofa Score l-au desemnat pe Darius Olaru ”Omul Meciului”, după ce a reușit să marcheze un gol din tot atâtea încercări de a trage pe poarta lui Marian Aioani. Căpitanul ”roș-albaștrilor” a primit nota 8.
La polul opus se află tot un fotbalist de la FCSB. Cea mai mică notă acordată de site-ul de specialitate a primit-o Vlad Chiricheș 6.2, veteranul care s-a accidentat în minutul 42 și a ieșit de pe teren.
De la Rapid s-a remarcat Albion Rrahmani, care a fost notat cu 7.6, dar și Ermal Krasniqi și Christopher Braun, ambii primind nota 7.1.
Toate notele:
FCSB: Târnovanu (6.7) - V. Crețu (6.9), Chiricheș (6.2), Ngezana (6.8), Radunovic (7.1) - Lixandru (6.6), Ad. Șut (7.1), Olaru (8) - Oct. Popescu (6.6), Miculescu (6.5), Fl. Coman (7.3)
Rezerve: Dawa (6.6), Al. Băluță (7.1), Baba Alhassan (6.8), Radaslavescu (6.4)
Rapid: Aioani (6.4) - Braun (7.1), Săpunaru (6.7), P. Iacob (6.4), Borza (6.7) - Hromada (6.4), Oaidă (6.7), Hasani (6.6)- Krasniqi (7.1), Rrahmani (7.6), Petrila (6.9)
Rezerve: Emmers (7), Burmaz (6.5), Funsho (6.7)
Etichete: vlad chiriches , gigi becali , gigi becali fcsb , vlad chiriches fcsb
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...