Gigi Becali s-a convins de Octavian Popescu, după FCSB - Botoșani 3-2
articol scris de Digi Sport26.02.2024, 11:02
Gigi Becali (65 de ani) a oferit mai multe declarații după meciul FCSB - FC Botoșani (3-2).
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDI0JTJGMDIl/MkYyNiUyRjE5MTQxOTFfMTkxNDE5MV9G/Q1NCLUZDLUJPVE9TQU5JLVNVUEVSTElH/QS1TVVBFUkJFVC0yNV8wMl8yMDI0LTMt/MS5qcGcmdz0xMDYwJmg9NjM2Jmhhc2g9/YzA3NzJjZTFiNTJlNDg0MWFhMzY2MzhmNjMzMzY1MWI=.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Gigi Becali: "Nu s-a mai învârit pe loc"
Titularizat în meciul cu FC Botoșani, Octavian Popescu a fost lăudat de Gigi Becali pentru evoluția sa. Zilele trecute, afaceristul din Pipera reclama faptul că decarul FCSB-ului ține prea mult de minge, însă fotbalistul i-a arătat că a corectat acest lucru la ultimul duel, semn că este pe drumul cel bun.
"Faptul că nu mai pierde mingea, e bine. Nu a fost el extraordinar, dar... A făcut un pas în faţă. A ţinut cont de ce am spus, că nu le-a mai gâdilat, tiki-tiki, piruete. A preluat, a văzut, a dat, nu s-a mai învârit pe loc. Deci, mi-a plăcut de Tavi", a spus Gigi Becali.
Reacția lui Octavian Popescu, după FCSB - FC Botoșani 3-2
Tânărul mijlocaș ofensiv de la FCSB a transmis că victoria contează enorm pentru echipă, întrucât în urma ei diferența față de Rapid și de CFR s-a mărit la 10 puncte. De asemenea, Octavian Popescu a remarcat o creștere în jocul său.
”A fost foarte important să câștigăm în această seară. Ei veniseră peste noi când am rămas în 10, dar am profitat de ocaziile pe care le-am avut și am dat trei goluri.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
A fost un meci reușit pentru toată lumea. Este important că am luat trei puncte și ne-am distanțat la 10 puncte. Trebuie să o ținem tot așa și să câștigăm campionatul.
Presiune este pe celelalte echipe, noi avem 10 puncte avans. E o luptă strânsă, se vor înjumătăți punctele. Trebuie să câștigăm tot până la final. Încep să prind încredere, am dat o pasă de gol, o bară, nu a vrut să intre mingea în poartă”, a declarat Octavian Popescu.
VIDEO cu rezumatul meciului FCSB - Botoșani 3-2
Etichete: gigi becali , superliga , octavian popescu , fcsb
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...