Exclusiv Gigi Mulțescu știe ce-l așteaptă pe Denis Haruț la FCSB
articol scris de Digi Sport10.01.2021, 12:47
Denis Haruț a devenit al doilea transfer al liderului FCSB, după ce luna trecută echipa lui Gigi Becali l-a luat pe Risto Radunovic de la Astra Giurgiu.
![FOTBAL:ROMANIA U21-DANEMARCA U21, PRELIMINARIILE CE 2021 (17.11.2020)](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIxJTJGMDEl/MkYwNyUyRjEyNzI0ODlfMTI3MjQ4OV9o/YXJ1dC5qcGcmdz0xMDYwJmg9NjM2Jmhh/c2g9YmViNzM1MTc1ZjkxNTZmMzU5ZWNmYTA4MWUxZGEyNjc=.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Jucător despre care Valeriu Iftime spunea că "pictează" pe teren, Denis Haruț poate evolua și în centrul compartimentului defensiv, dar și în benzi. Fostul fotbalist de la FC Botoșani a impresionat în meciul României U21 de la Ploiești, cu Danemarca (1-1), partidă ce a asigurat calificarea tricolorilor lui Adrian Mutu la al doilea turneu final consecutiva de Euro U21.
Gigi Mulțescu: "În primul rând, el e fundaș lateral, hai să-l vedem cu presiunea numelui de FCSB, e foarte imporant acest aspect"
Invitat duminică dimineața la emisiunea Digi Sport Matinal, Gigi Mulțescu, unul dintre cei mai experimentați antrenori din fotbalul românesc, și-a expus punctul de vedere în privința noului fotbalist de la FCSB.
"E un jucător bun, polivalent, e bine pentru FCSB. Denis Haruț e un fotbalist interesant, are tehnicitate bună cu mingea. Din câte stiu, a venit fundaș dreapta, asta juca la Timișoara. Eu spun cum îl văd. În primul rând, el e fundaș lateral, hai să-l vedem cu presiunea numelui de FCSB, e foarte imporant acest aspect", a declarat Gigi Mulțescu, la Digi Sport Matinal, duminică dimineața.
- Denis Haruț e al doilea transfer făcut la FCSB în această iarnă, după fundașul stânga muntenegrean Risto Radunovic (28 de ani), adus de la Astra.
- Un milion de euro este cota de piață a lui Denis Haruț, potrivit puiblicației de specialitate Transfermarkt.
Denis Haruț, primele declarații după ce a devenit jucătorul FCSB-ului
”Au mai fost câteva detalii de pus la punct, acum s-a rezolvat tot. Mă bucur că am semnat. Este un moment foarte important al carierei mele. Am trăit cu intensitate aceste momente. E un pas înainte, sper să arăt ce am arătat și la Botoșani”, a transmis Denis Haruț, după ce a parafat contractul cu roș-albaștrii.
Etichete: gigi multescu , gigi becali , denis harut
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...