Grozavu şi-a cerut scuze, după momentul cu borcanul de murături: "Sunt alături de stelişti"
18.08.2016, 22:37Leo Grozavu şi-a explicat gestul de la conferinţa de presă premergătoare meciului cu ACS Poli Timişoara. Antrenorul moldovenilor a venit cu un borcan de murături a doua zi după eşecul Stelei în play-off-ul Ligii Campionilor, 0-5 cu Manchester City. FC Botoşani s-a impus cu acelaşi scor pe Dan Păltinişanu.
![grozavu](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxdHJhbnNjb2Rlci5yY3Mt/cmRzLnJvJTJGc3RvcmFnZSUyRjIwMTYl/MkYwOCUyRjE4JTJGNjY5NjYzXzY2OTY2/M19ncm96YXZ1LmpwZyZ3PTEwNjAmaD02/MzYmaGFzaD00NGI0OGRkYmZjNjlkNDNmNzlhM2U5NjA1ODIxMTA4Mw==.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
"N-am vrut să lezez pe nimeni din clubul Steaua şi îmi cer scuze şi jucătorilor, şi antrenorilor, şi conducatorilor. Singurul care a intuit ceea ce am vrut să spun a fost Florin Lovin de la Astra.
Sunt alături de stelişti, îmi pare rău că au pierdut pentru că e vorba de fotbalul românesc, în niciun caz n-am vrut să lezez pe cineva şi pe această cale îmi cer încă o dată scuze dacă am lezat pe cineva, pentru că în niciun caz n-a fost în intenţia mea să fac acest lucru", a spus Grozavu.
Contra lui ACS Poli Timişoara, fraţii Fulop au marcat pentru prima oară în acelaşi meci. Istvan i-a depăşit pe Gnohere şi pe Ivanovici în fruntea clasamentului golgheterilor, cu cinci reuşite, în timp ce tânărul Lorand a înscris primul său gol în Liga 1.
"Da, normal că mă bucur pentru el, este fratele meu şi ne bucurăm împreună la fiecare gol şi, normal, ne iubim, suntem fraţi", a spus Istvan
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Etapa următoare, moldovenii joacă la Mediaş.
"Îl ştim bine şi pe domnul Pustai şi o să fie un meci foarte greu, însă avem o încredere în plus acum, după această victorie şi cred că o să fie un meci frumos şi la Medias", a concluzionat Victoraş Astafei.
Gaz Metan - FC Botoşani va fi în direct la Digi Sport 1, luni, de la 18:30. Cele mai importante faze VIDEO vor fi în timp real pe digisport.ro și m.digisport.ro.
Etichete: leo grozavu , botosani - timisoara , grozavu steaua
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnMuaXcucm8lMkZnYXRld2F5JTJGZyUy/RlptbHNaVk52ZFhKalpUMW9kSFJ3SlRO/QkpUSkdKVEpHJTJGYzNSdmNtRm5aVEE0/ZEhKaGJuTmpiMlJsY2k1eVkzTXQlMkZj/bVJ6TG5KdkpUSkdjM1J2Y21GblpTVXlS/akl3TWpRbCUyRk1rWXdOeVV5UmpJMkpU/SkdNakF6TXpRM01WOHlNRE16JTJGTkRj/eFgxWnBkbWxoYmkxS1pXNXVZUzFYYVd4/emIyNHQlMkZjMmt0Uld4dmJpMU5kWE5y/TG1wd1p5WjNQVFU1TUNabyUyRlBUTXpN/Q1pvWVhOb1BUZ3hNRFE1WkRreU5tUTFa/amd5T0RrME1EYzNObUZqWTJZd09UUmpP/VGhsLnRodW1iLmpwZyZ3PTM4MCZoPTIy/OCZoYXNoPTg4ZTVjYzliYmNhN2U2OTdkM2Q0OTU2ODNlZDFmYTI4.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...