FOTBAL:RAPID BUCURESTI-UNIVERSITATEA CRAIOVA, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (29.04.2024)
Video Rapid - Universitatea Craiova 1-2. Oltenii au dat lovitura în prelungiri! Giuleștenii, fără victorie în play-off
sucu-14
Video&Foto Cum s-a comportat Dan Șucu la finalul meciului dintre Rapid și Universitatea Craiova
Hermannstadt Hermannstadt
0 - 0
Petrolul Ploiesti Petrolul Ploiesti
Du 11.02.2024 18:15

Hermannstadt - Petrolul 0-0. Sibienii i-au ținut la distanță pe ”Lupii Galbeni” și au urcat pe loc de play-off

11.02.2024, 18:17

• EHF European League: Skjern - Dinamo, marți, 19:45, DGS 2

• Champions League: Bayern Munchen - Real Madrid, marți, 22:00, DGS 1

Duelul dintre Hermannstadt și Petrolul, din etapa a 25-a a SuperLigii, s-a terminat la egalitate, scor 0-0.

În urma acestui rezultat, Hermannstadt se află pe locul 6 al clasamentului, cu 34 de puncte acumulate după 25 de runde, în timp ce Petrolul ocupă poziția a 9-a, cu 32 de puncte obținute după 25 de meciuri.

VIDEO Rezumat Hermannstadt - Petrolul 0-0

În prima repriză a duelului de la Sibiu, gazdele au fost cele care și-au creat mai multe oportunități de a înscrie la poarta apărată de Lukas Zima. Concret, în minutul 6, Oroian a fost aproape de deschiderea scorului, însă șutul său a fost parat de goalkeeperul oaspeților.

Ulterior, în minutul 23, Butean a trimis periculos din lovitură liberă, însă același Zima a fost la post.

Însă, în minutul 40, a venit rândul oaspeților să pună în pericol poarta apărată de Cătălin Căbuz, dar șutul expediat de Hanca s -a dus puțin pe lângă buturile sibienilor.

În actul secund, cele două formații nu și-au mai creat ocazii importante, astfel că duelul de pe stadionul Municipal din Sibiu s-a terminat cu scorul de 0-0.

• În meciul tur, Petrolul și Hermannstadt au remizat, cu același scor, 0-0

A fost meciul în care Valentin Țicu a văzut cartonașul direct în minutul 7, după ce l-a faultat dur pe Dragoș Iancu. Ulterior, fotbalistul celor de la Hermannstadt a avut nevoie de o operație pentru a-și reveni, iar căpitanul Petrolului s-a întors pe teren după 8 meciuri de suspendare.

Inițial, Țicu fusese suspendat 16 meciuri.

Ocazie Petrolul Ploiesti

Jair trimite pe poartă din lovitură liberă, dar Căbuz respinge balonul în lateral.