FOTBAL:DINAMO BUCURESTI-FC VOLUNTARI, SUPERLIGA SUPERBET (22.12.2023)
Dinamo - FC Voluntari, LIVE VIDEO, 20:00, pe Digi Sport 1. ”Finală” pentru salvarea de la retrogradare
FOTBAL: FCU 1948 CRAIOVA - DINAMO BUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (20.04.2024)
Dinamo, urmărită de ”blestemul prelungirilor” în play-out
FOTBAL:FARUL CONSTANTA-FCSB, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (31.03.2024)
”60 de milioane de căutări. E un brand în toată lumea”. Clubul din SuperLiga care a dat lovitura
Liga Digi Sport
Hermannstadt Hermannstadt
4 - 0
Voluntari Voluntari
Lu 20.08.2018 19:00

Hermannstadt - Voluntari 4-0. Sibienii i-au spulberat pe ilfoveni, care au jucat 40 de minute în 10 oameni

20.08.2018, 20:00

• SuperLiga: Dinamo - Voluntari, vineri, 20:00, DGS 1

• La Liga: Real Sociedad - Real Madrid, vineri, 22:00, DGS 2

FC Hermannstadt a învins-o pe teren propriu pe FC Voluntari cu scorul de 4-0 (3-0), în etapa a 5-a a Ligii 1. FC Hermannstadt s-a impus la pas în faţa unui adversar cu o evoluţie foarte slabă. Apărarea oaspeţilor a fost de multe ori nesigură, iar Juvhel Tsoumou a deschis scorul profitând de o mare greşeală a lui Hodorogea, în minutul 29.

Tsoumou a reuşit dubla în min. 34, când a pus latul la o minge respinsă greşit de portarul Drăghia. Acestea au fost primele goluri ale jucătorului congolez în Liga I.

Oaspeţii au fost groggy, iar Daniel Tătar a transformat o lovitură liberă de la circa 30 de metri în minutul 38.

FC Voluntari a rămas în zece oameni în min. 51, când Drăghia l-a faultat pe Tsoumou, care scăpase singur. Noul goalkeeper al oaspeţilor, Răzvan Petrariu, introdus în locul unui jucător de câmp, s-a remarcat la lovitura liberă ce a urmat.

Petrişor Petrescu a înscris de la marginea careului mic în min. 68 după centrarea lui Bogdan Rusu de pe stânga. Petrescu intrase în joc de şapte minute, iar Rusu, de numai un minut.

Echipa sibiană reuşise doar două goluri în primele patru etape. FC Hermannstadt are acum 7 puncte şi a urcat pe poziţia a 4-a a clasamentului, un salt de 11 locuri.

FC Voluntari, fără victorie în acest campionat, este lanterna roşie, cu un singur punct.

ECHIPELE:

Hermannstadt:
Căbuz - Coman, Dandea, Mijuskovic, Tătar - Antonov, Dîlbea - Hergheligiu, Chalkiadakis, Nkololo - Tsoumou
Rezerve: Began, Rusu, Pîrvulescu, Ali Vega, Pamfile, Curtean, Blănaru
Antrenor: Alexandru Pelici

FC Voluntari:
Drăghia - Leasă, Hodorogea, Alves, Bucurică - Artabe Meca, Laindouni, Sesar - Căpățână, Ciucur, Stoica
Rezerve: Petrariu, Veiga Varzim, Sziji, Zgrablic, Răuță, Vlad, Tudorie
Antrenor: D. Oprița

• 90 fr2

Final de meci. Nou-promovata FC Hermannstadt se impune fără drept de apel în fața celor de la FC Voluntari, după dubla lui Tsounou și reușitele lui Tătar și Petrescu.

• 80 s s

Tătar, marcator al goluilui al treilea, e înlocuit cu Pamfile

• 75 cg cg

Dandea e avertizat după ce l-a loviut cu gheata în cap pe Hodorogea

• 68 g g

GOOOOOL Hermannstadt! După o centrare de pe stnga a lui Rusu, Petrișor Petrescu pune latul pentru 4-0. Ilfovenii sunt în corzi.

• 67 s s

A doua schimbare la gazde. Autorul dublei, Tsoumou, a fost înlocuit cu Bogdan Rusu

• 61 s s

Petrișor Petrescu intră în locul lui Nkololo

• 51 cr cr

Eliminare FC Voluntari. Oaspeții rămân în 10 oameni, după o intervenție a portarului Drăghia asupra lui Tsoumou, scăpat singur spre poartă. După eliminarea lui Drăgia, Oprița a trebuit să-l scoată pe Ciucur și să-l înlocuiască cu portarul de rezervă, Petrariu

• 34 g g

GOOOOOL Hermannstadt! Hergheligiu centrează de pe dreapta, Drăghia boxează din nou aiurea, până la Tsoumou, care pune latul de lângă Hodorogea

• 33 oc oc

După o lovitură liberă a lui Hergheligiu, Wallace sare pe sub minge, care ajunge la Nkololo, Drăgia boxează slab, iar Mijiskovic trage aiurea, incomodat de un adversar

• 29 g g

GOOOOOL Hermanstadt! Tsoumou deschide scorul, după insistența colegului său, Coman, care a profitat de greșeala lui Hodorogea, păcălindu-l ușor.