Exclusiv ”I-am cerut explicații lui Dică!” Viitorul FCSB-ului nu sună bine pentru Gigi Becali. Ce i-a ”ordonat” antrenorului
articol scris de Digi Sport03.10.2022, 00:45
FCSB a învins-o pe FC Argeș, 3-2, în etapa cu numărul 12 din Liga 1, și a obținut astfel abia a doua victorie în acest sezon, în 10 meciuri.
![Gigi Becali / Foto: captură Digi Sport](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIyJTJGMDcl/MkYyNiUyRjE1NTI2MjVfMTU1MjYyNV9n/aWdpLWJlY2FsaTIwLmpwZyZ3PTEwNjAm/aD02MzYmaGFzaD02NDI2OTgzNmJlYWNmOThiNzE5OWM0ZmMyMmRjY2E4Yg==.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Vicecampioana României a avut mari emoții pe Arena Națională în fața piteștenilor, care au deschis scorul și au egalat la doi în repriza a doua. Gigi Becali (64 de ani) s-a declarat nemulțumit de faptul că trupa lui Nicolae Dică nu-i dă siguranța pe care o așteaptă în meciurile cu adversari mai slab cotați.
Gigi Becali, îngrijorat după FCSB - FC Argeș 3-2: ”Nu poți să fii fericit dacă nu joacă echipa”
În plus, patronul FCSB-ului i-a ”ordonat” lui Dică să practice un joc bazat pe posesie, ”obsesia” sa dintotdeauna.
”Dacă ne gândim la viitor, nu mai sunt fericit. Nu poți să fii fericit, n-ai cum, dacă nu joacă echipa. Am avut șuturi pe poartă, am meritat victoria, dar o echipă care conduce cu 2-1 nu poate să lege 4-5 pase... Nu avem posesia! Noi câștigăm din valoarea jucătorilor. Vreau să dominăm adversarul, să fie mingea numai la noi.
Te retragi, dar când primești mingea nu dai în ea, bufa-bufa, că ești Steaua (n.r.- FCSB), nu ești Târgoviște! Ce facem aici? I-am cerut explicații lui Dică. El spune că, pentru a avea posesia, trebuie să avem fundași centrali cu care să construim. Păi n-am avut niciodată. Apoi vine cu statistica, 61%, am avut atâtea șuturi, am dominat...
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Nu la dominarea asta mă refer eu, ci la siguranță! Emoții poți să n-ai, chiar dacă e 2-1 până la final. Nu avem siguranța jocului. Cred că e una din cauze (n.r.- 30 de jucători folosiți în acest sezon). Sunt îngrijorat pentru că eu credeam că o să ne distrăm, să batem 4-0, 5-0, de aia am luat jucători și am dat bani mulți”, a spus Gigi Becali, la emisiunea Fotbal Club.
VIDEO Rezumat FCSB - FC Argeș 3-2
Etichete: nicolae dica , gigi becali , fcsb posesie , fcsb-fc arges
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...