Ilie Năstase s-a uitat ”un pic” la FCSB - Rapid și a descris derby-ul în cinci cuvinte
articol scris de Digi Sport21.04.2024, 20:08
FCSB și Rapid au remizat, scor 2-2, în derby-ul etapei a cincea din play-off-ul SuperLigii României.
![ilie nastase](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIzJTJGMDkl/MkYxMSUyRjE3OTgxODNfMTc5ODE4M19p/bGllLW5hc3Rhc2UuanBnJnc9MTA2MCZo/PTYzNiZoYXNoPWM1NzQ4Y2ViMDMyNjA1MDYzNWZjOWVlZjI1MDJhZTkz.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
După remiza de pe Arena Națională, FCSB a ajuns la 45 de puncte acumulate la finalul turului play-off-ului și are un avans de 13 puncte față de Farul, formația de pe locul doi.
Ilie Năstase a descris în câteva cuvinte derby-ul dintre FCSB și Rapid: ”Mai multă gălăgie decât fotbal”
La o zi distanță de la derby-ul dintre cele două rivale, Ilie Năstase a declarat că s-a uitat la o parte din meci și a descris în doar câteva cuvinte această partidă.
Întrebat dacă FCSB este deja campioană grație avansului mare de puncte, Ilie Năstase a spus clar: Nu.
”M-am uitat un pic la meci aseară. Eram un pic obosit, pentru că venisem de la tenis, însă m-am uitat un pic. Mai multă gălăgie decât fotbal.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
(n.r. - FCSB campioană?) Nu știu. Nu! Păi, deocamdată nu este", a spus Ilie Năstase, la sfârșitul finalei de la Țiriac Open.
Alexandru Băluță l-a impresionat pe Ilie Dumitrescu în FCSB - Rapid 2-2
Alexandru Băluță a început meciul pe banca de rezerve, dar a fost introdus în startul reprizei secunde, în locul lui David Miculescu. Atacantul schimbat la pauză nu a scăpat de criticile lui Gigi Becali, care a avut un discurs dur la adresa sa.
În cele din urmă, Băluță a intrat foarte bine în meci, iar atacantul sosit în vara anului 2023 la FCSB a reușit să restabilească egalitatea pe tabelă în minutul 57 al partidei. Risto Radunovic a fost cel care i-a pasat decisiv.
La finalul partidei, Ilie Dumitrescu a analizat jocul celor două rivale, iar expertul Digi Sport a avut cuvinte de laudă la adresa lui Alexandru Băluță.
Fostul mare internațional a afirmat că atacantul trimis pe teren după pauză a fost singurul din compartimentul ofensiv care a reușit să fie periculos.
”Au fost momente foarte bune de joc. Prima repriză a fost a FCSB-ului, cu Coman acolo în față, apoi a fost Olaru care a marcat primul gol. Apoi au fost 15 minute în care Rapid a controlat jocul și a marcat două goluri. Chiar să putea să profite și mai mult în acele momente și să facă 3-1.
După aia, FCSB a mutat foarte bine la pauză, cu Băluță, o mutare foarte bună. Un jucător foarte bun, un punct de sprijin, o mobilitate mai bună între linii. A adus un plus pe faza pe atac. Singurul care a reușit să facă ceva acolo în față.
Până la urmă a fost un rezultat echitabil și un rezultat care îi păstrează FCSB-ului acest avantaj mare pe care îl are în fața ocupantei locului doi”, a afirmat Ilie Dumitrescu la Digi Sport Special.
VIDEO Rezumat FCSB - Rapid 2-2
Etichete: derby , arena nationala , ilie nastase , video fcsb rapid
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnMuaXcucm8lMkZnYXRld2F5JTJGZyUy/RlptbHNaVk52ZFhKalpUMW9kSFJ3SlRO/QkpUSkdKVEpHJTJGYzNSdmNtRm5aVEE0/ZEhKaGJuTmpiMlJsY2k1eVkzTXQlMkZj/bVJ6TG5KdkpUSkdjM1J2Y21GblpTVXlS/akl3TWpRbCUyRk1rWXdOeVV5UmpJMkpU/SkdNakF6TXpRM01WOHlNRE16JTJGTkRj/eFgxWnBkbWxoYmkxS1pXNXVZUzFYYVd4/emIyNHQlMkZjMmt0Uld4dmJpMU5kWE5y/TG1wd1p5WjNQVFU1TUNabyUyRlBUTXpN/Q1pvWVhOb1BUZ3hNRFE1WkRreU5tUTFa/amd5T0RrME1EYzNObUZqWTJZd09UUmpP/VGhsLnRodW1iLmpwZyZ3PTM4MCZoPTIy/OCZoYXNoPTg4ZTVjYzliYmNhN2U2OTdkM2Q0OTU2ODNlZDFmYTI4.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...