Impresari din Franța și Italia la Rapid - CFR! Jucătorul pe care au venit să-l urmărească și suma cerută de patron
articol scris de Digi Sport21.07.2025, 08:30
Rapid și CFR Cluj au remizat, scor 1-1, într-un duel care a contat pentru etapa cu numărul 2 din SuperLiga României.
SuperLiga Liga 2: Unirea Slobozia - Gloria Bistrița, vineri, 18:00, DGS 1
SuperLiga: UTA Arad - Rapid, vineri, 21:00, DGS 1
- Koljic (47) pentru giuleșteni și Postolachi (25) pentru ardeleni au fost marcatorii meciului din Giulești.
Impresari din Franța și Italia pentru Kader Keita
La derby-ul ”Feroviar”, în tribunele arenei din Giulești și-au făcut apariția și doi agenți străini din Franța și Italia.
Aceștia au venit să-l urmărească pe mijlocașul Rapidului Kader Keita (24 de ani), anunță gsp.ro.
Venit iarna trecută sub formă de împrumut chiar de la CFR pentru 200.000 de euro, Keita a fost transferat definitiv de giuleșteni în vara aceasta, după ce Dan Șucu a mai achitat 100.000 de euro. Acum, mijlocașul ar putea părăsi România.
Totuși, se pare că Șucu ține la preț. Potrivit sursei citate, patronul Rapidului este dispus să se despartă de ivorian doar în schimbul sumei de două milioane de euro.
- 850.000 de euro este cota lui Keita, potrivit transfermarkt
VIDEO Rezumatul meciului Rapid - CFR 1-1
Etichete: kader keita
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
Premierul interimar Ilie Bolojan a evitat să anunţe dacă va publica şi el, după exemplul...