Interimarul Vasilică a obținut doar un egal, sub privirile lui Trică. “Ne pare rău”
articol scris de Digi Sport06.11.2021, 23:24
U Craiova 1948, condusă de către antrenorul interimar Dan Dumitru Vasilică, a remizat pe teren propriu cu Sepsi Sfântu Gheorghe, scor 1-1, în etapa a 15-a din Liga 1, în direct pe Digi Sport 1.
![vasilica](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIxJTJGMTEl/MkYwNiUyRjE0MTEwMTdfMTQxMTAxN192/YXNpbGljYS5qcGcmdz0xMDYwJmg9NjM2/Jmhhc2g9N2NlMzEyN2E2OTM0ZTY5ZDg4MDk4ZTljMGJkNjBlNTY=.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Eugen Trică a revenit la U Craiova 1948
Dan Dumitru Vasilică s-a consultat înaintea partidei cu Eugen Trică, noul antrenor al “alb-albaștrilor”, care a urmărit meciul din tribunele arenei din Bănie.
U Craiova 1948 a deschis scorul în minutul 51, prin Claudiu Bălan. Sepsi a egalat în minutul 57, prin Kevin Luckassen.
"Ne pare rău că n-am reușit să luăm toate punctele, ne-am dorit foarte tare. Vă garantez că și jucătorii numai la victorie s-au gândit toată săptămâna. Aveam încredere că vom izbuti să le luăm. Cred că băieții s-au dăruit exemplar. Pe final, cred că am împins cât am putut jocul, schimbările au fost de profil ofensiv.
Din păcate, am luat gol pe o nesincronizare, trebuia să fim mai atenți acolo. Știam ce avem de făcut, pe ieșirea din defensivă. Iar acțiunea adversarului a fost de atacant pursânge. Asta este, ne pare rău.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Ținând cont că (Eugen Trică) a lucrat cu unii jucători, îi știe foarte bine. Nu cred că o să aibă nevoie de mai mult timp să-i cunoască și sunt convins că la următorul meci va ști ce să facă, pentru a regla lucrurile", a spus Dan Dumitru Vasilică.
VIDEO Rezumatul meciului U Craiova 1948 - Sepsi 1-1
Clasamentul Ligii 1
Etichete: liga 1 , sepsi , eugen trica , antrenor interimar , u craiova 1948 , dan dumitru vasilica
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...