Ionuț Negoiță a revenit în SuperLigă și a atacat două cluburi: ”Mă enervează”
articol scris de Digi Sport24.11.2023, 11:05
Ionuț Negoiță (49 de ani) este din nou implicat în fotbal, în calitate de sponsor la FC Voluntari.
![Ionuț Negoiță](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIzJTJGMTEl/MkYyNCUyRjE4NDcwOTRfMTg0NzA5NF9u/ZWdvaXRhLnBuZyZ3PTEwNjAmaD02MzYm/aGFzaD05MzRmODIxYjljYzY4YjM2ZDE0Yzg2NjI4M2RmN2QyZA==.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
După încheierea acordului cu ilfovenii, Ionuț Negoiță a vorbit despre situația actuală din SuperLigă și a transmis că își dorește ca FCSB sau Sepsi să nu câștige campionatul.
Ionuț Negoiță: ”Își luaseră viteză”
Mă mai uit și la fotbalul din România, deși îmi place cel din străinătate. Interesantă este U Cluj, vom vedea... Sunt cam aceleași candidate la titlu, candidate la play-off, nu s-au făcut mare modificări.
”Favorită la titlu? Să nu fie rivalii - FCSB, în rest poate să câștige oricine. Și să nu fie cei din mijlocul țării... Oricum, sunt în cădere liberă, își luaseră viteză. Sepsi! Din principiu, mă enervează abordarea tupeistă a unora, sunt mici și se dau mari.
Nu mă refer neapărat la Sepsi, în sine, ci ca și rivalitate între țări, se cred unii superiori”, a spus Ionuț Negoiță, citat de GSP.ro.
Ionuț Negoiță, impresionat de Dorinel Munteanu
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Fostul patrn al lui Dinamo l-a remarcat, în schimb, pe Dorinel Munteanu.
”N-am văzut vreun jucător să rupă norii. Sunt jucători și jucători. Antrenor? Dorinel Munteanu! Chiar este pe val. A dovedit că știe meserie. De ce nu-i place lui Andrei Nicolescu de el? E un stil italienesc. Dacă faci spectacol și retrogradezi, care e soluția?! Vorba vine spectacol, să zicem meci deschis. Meciul trece, rezultatele rămân”, a spus Ionuț Negoiță.
Etichete: ionut negoita
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...