Ironii la adresa rivalei! Becali a anunţat că Dinamo e "la revedere", dar nu o vrea în play-off: "Ştiţi ce face acolo?"
06.02.2017, 21:41Gigi Becali nu o consideră pe Dinamo suficient de puternică să se bată pentru titlu. "Dinamo e <<la revedere>>, e prea mare distanţa. Ne batem la titlu cu Viitorul şi Craiova", a spus finanţatorul roş-albaştrilor. Totuşi, latifundiarul se teme de rivală în perspectiva duelurilor directe.
![dinamo steaua](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxdHJhbnNjb2Rlci5yY3Mt/cmRzLnJvJTJGc3RvcmFnZSUyRjIwMTcl/MkYwMiUyRjA2JTJGNzM4NDAzXzczODQw/M19kaW5hbW9fc3RlYXVhLmpwZyZ3PTEw/NjAmaD02MzYmaGFzaD04NzcxYmEwNGY0YjdhYTRiOGYwNGNiMDY2NzBhMjVkMQ==.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Viitorul şi Craiova sunt adversarele Stelei în lupta pentru titlu, crede Gigi Becali. După ce a văzut înfrângerea celor de la Dinamo in fata echipei lui Hagi, finanţatorul Stelei crede că marea rivală nu are putere să se bată pentru primul loc.
"Dinamo e "la revedere", e prea mare distanţa. O să intre în play-off cu 5-6 puncte diferenţă faţă de noi. Să uite de campionat. Noi ne luptăm cu Viitorul şi Craiova, dar sunt sigur că vom câştiga", a spus Becali, la Digi Sport, în cadrul emisiunii Fotbal Club, pentru ca apoi, întrebat de politica de transferuri a echipei din Ştefan cel Mare, să puncteze: "Să fie sănătoşi cei de la Dinamo, ei cunosc mai bine meseria asta, fotbalul".
Totuşi, Becali nu uită că Steaua a pierdut două derby-uri la scor în acest sezon. În plus, roş-albaştrii nu au învins marea rivală de mai bine de un an, astfel că patronul vrea ca Nemec&Co să rateze play-off-ul. Nu pentru că ar fi o adversară la titlu, ci pentru că se vor motiva suplimentar în meciurile directe.
"Dorinţa mea e ca Dinamo să nu intre în play-off. Ştiţi ce face acolo? Când joacă împotriva Stelei, se mobilizează foarte tare. Chiar dacă diferenţa de valoare e mare, ei reuşesc să o compenseze prin dăruire. Ca atare, o vreau în afara play-off-ului. Nu îmi e teamă că ne pot lua titlul, ci mă gândesc la meciurile directe", a mai spus latifundiarul.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Steaua poate să-şi ia revanşa în faţa lui Dinamo pe 2 martie, în manşa a doua a semifinalelor Cupei Ligii. Roş-albaştrii au pierdut, 1-4 în tur.
AICI AI PROGRAMUL COMPLET AL CANALELOR DIGISPORT
Etichete: dinamo , dinamo - steaua , steaua dinamo liga 1 , dinamo play-off
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...