Exclusiv Victor Angelescu, reacție vehementă după ce instanța a decis că Liviu Ungurean ”Bocciu” va rămâne în arest
Etapa 1 Liga a2-a: Corvinul Hunedoara-Gloria Buzau
Daco-Getica Daco-Getica
1 - 3
Concordia Chiajna Concordia Chiajna
Ma 22.05.2018 21:45

Juventus Bucureşti - Concordia 1-3. Trei puncte mari pentru ilfoveni! Nivaldo, gol și pasă de gol

22.05.2018, 20:30

• Liga 2: Corvinul - Buzău, joi, 19:00, DGS 1

• Media: Digi Sport Special, joi, 21:30, DGS 1

În primul meci al etapei a 12-a din play-out, intermediară, Concordia Chiajna s-a impus fără emoții în deplasarea cu Juventus București, 3-1, ÎN DIRECT la Digi Sport 1, și a făcut un pas imens spre salvarea de la retrogradare.

Paul Batin a deschis scorul în minutul 12, vârful marcând din penalty. Juventus a egalat în minutul 27, când Băjenaru a executat înlșelător o lovitură liberă din unghi. Concordia a preluat din nou conducerea, după un șutul al lui Nivaldo, în minutul 27, deviat.

Marian Cristescu a spulberat orice emoție în minutul 77, iar Concordia obține o victorie vitală, la trei zile după ce pierduse categoric pe teren propriu cu Dinamo, 0-4.

Chiajna a urcat până pe locul 4 în play-out, cu 29 de puncte, și are șanse mari să se salveze de la retrogradare. De partea cealaltă, Juventus București rămâne pe ultimul loc în clasament, cu 16 puncte, formația lui Marius Baciu fiind deja retrogradată în liga secundă.

• 90+4 fr2

FINAL. Concordia câștigă trei puncte mari, 3-1 la Juventus, și se apropie amenințător de Sepsi OSK, prima echipă deasupra locurilor de baraj.

• 90+3 s s

Chiajna face o schimbare: Stjepan Babic în locul lui Marian Cristescu.

• 90+2 oc oc

OCAZIE JUVENTUS! Cristian Ciobanu e aproape de gol cu o lovitură de cap, dar balonul este prins fără probleme de Caparaco.

• 87 s s

La oaspeți, Alexandru Patache intră în locul lui Nivaldo.

• 83 s s

Robert Elek intră în locul lui Wallace.

• 77 g g

GOOL CONCORDIA! Cristerscu marchează din pasa lui Nivaldo!

• 75 fm fm

Șutul lui Ciprian Petre nu nimerește poarta.

• 73 cg cg

Dan Bucșa vede cartonașul galben.

• 70 oc oc

OCAZIE CONCORDIA! Încearcă Toni Răzvan Grădinaru să-l surprindă pe Drăghia, dar acesta este la post/

• 62 s s

Schimbare la Juventus Bucuresti, intră Ciprian Petre în locul lui Marian Constantinescu.

• 55 cg cg

Cartonaș galben pentru Drăghici Stephan.

• 50 oc oc

OCAZIE JUVENTUS! Cristian Ciobanu trimite la poartă, periculos, fără rezultat însă, după intervenția superbă a lui Caparco.

• 49 oc oc

BARĂ CHIAJNA! Același Marian Cristescu scapă, trage, dar mingea lovește rădăcina barei din stânga lui Caparco.

• 47 fm fm

Marian Cristescu găsește un culoar și șutează, dar mingea ocolește poarta.

La gazde, a ieșit Balgiu Cristian si a intrat Cristian Ciobanu.

• 46

S-a reluat partida.

PAUZĂ.

• 41 oc

OCAZIE JUVENTUS. Wallace lovește cu capul, din interiorul careului mic, însă balonul nu nimerește poarta.

• 40 cg cg

Galben pentru Balgiu Cristian.

• 29 g g

GOOL CHIAJNA! Nivaldo punctează cu un șut deviat din afara careului!

• 27 g g

GOOL JUVENTUS! Băjenaru a executat o lovitură liberă din marginea dreaptă a careului, mingea s-a îndreptat cu efect către poarta lui Caparco, care a fost derutat de efect, după ce a atins pământul, și a intrat in plasă!

• 25 cg cg

Cristian Alexandru Albu a fost avertizat cu galben.

• 13 g g

GOOL CHIAJNA! Batin tranformă cu siguranță!

• 12 p p

Penalty! Arbitrul Radu Marian Petrescu arată punctul de la 11 metri dupa ce Nivaldo a fost faultat in careu!

• 8 fm fm

Viorel Nicoară trimite mult pe lângă poartă din afara careului.

• 1

Începutul meciului.

• 0

În ultimul meci dintre cele două echipe, la Chiajna, Concordia s-a impus cu 2-1.