FOTBAL:FC VOLUNTARI-FC BOTOSANI, SUPERLIGA SUPERBET (17.07.2023)
Botoșani - Voluntari, LIVE VIDEO, 14:30, DGS 1. Luptă aprigă pentru evitarea retrogradării
iftime 18
”Promisiunea” făcută de Valeriu Iftime dacă Botoșani se va salva de la retrogradare
antrenament-cfr-6
Exclusiv A auzit cine e principala țintă a CFR-ului în mercato și a reacționat: ”Nu cred așa ceva! Nu e o glumă?”
Etapa 8 Liga a 2-a: Unirea Slobozia-Corvinul Hunedoara
Play-off
Daco-Getica Daco-Getica
0 - 3
Botoşani Botoşani
Sb 05.05.2018 16:30

Juventus Bucureşti - FC Botoşani 0-3. Victorie rezolvată de foști jucători de la Steaua, Dinamo și Rapid

05.05.2018, 17:25

• SuperLiga: U Cluj - Dinamo, sâmbătă, 20:00, DGS 1

• SuperLiga: Botoșani - Voluntari, sâmbătă, 14:30, DGS 1

FC Botoşani a făcut scor pe terenul ultimei clasate, Juventus, cu golurile marcate de trei foşti jucători de la FCSB, Rapid şi Dinamo. Duelul a fost tranșat încă din prima repriză. Cătălin Golofca a deschis scorul în minutul 5 și a adus liniștea în tabăra moldovenilor.

Oaspeţii s-au simțit din ce în ce mai bine și au fost, la doar două minute. la un pas de 2-0, după o bâlbă a portarului Drăghia. Mihai Roman a majorat avantajul în minutul 20, după care FC Botoşani a mărit avantajul la 3-0, grație reușitei lui Mircea Axente. De la acest scor, botoșănenii au redus turația motoarelor, dar nici așa bucureștenii n-au avut reacție

Juventus a ajuns la a cincea înfrângere din şase meciuri disputate pe teren propriu în 2018.

• 71 s s

Schimbare la FC Botoşani. Vlad Achim i-a lăsat locul lui Lorand Fulop.

• 68 oc oc

Ocazie Juventus! Reluarea spectaculoasă a lui Marian Constatinescu a fost respinsă de portarul oaspeţilor, Eduard Pap.

• 67 s s

Dumitraş i-a lăsat locul lui Muşat.

• 67 cg cg

Emanuel Rodriguez a primit cartonaşul galben.

• 65 oc oc

Ocazie FC Botoşani! Şutul lui Mihai Roman a fost respins de goalkeeperul gazdelor.

• 64 fm fm

Liviu Băjenaru a trimis destul de departe de poartă dintr-o lovitură liberă de la 22 de metri.

• 56 cg cg

Liviu Băjenaru a primit şi el cartonaşul galben.

• 53 s s

Schimbare la Juventus. Drăghici i-a lăsat locul lui Marian Constantinescu.

• 46 sr2 sr2

Moldovenii au avut lovitura de start a reprizei secunde.

• 45 fr1 fr1

FC Botoşani o conduce la pauză cu un categoric 3-0 pe Juventus Bucureşti.

• 37 cr cr

Vlad Achim a primit cartonaşul galben.

• 31 g g

Gooooool FC Botoşani! Mircea Axente a dus scorul la 3-0 după o nouă acţiune colectivă superbă a moldovenilor. Vlad Achim a fost cel care i-a pasat perfect lui Axente.

• 23 s s

Schimbare la Juventus Bucureşti. Băjenaru i-a luat locul lui Simion.

• 23 oc oc

Ocazie Juventus! Ciobanu a luat o acţiune pe cont propriu, a trecut uşor de fundaşii oaspeţilor, însă a tras chiar în portarul Pap.

• 20 g g

Goooool FC Botoşani! Contraatac superb al moldovenilor, finalizat perfect de Mihai Roman, din şapte metri, după o eroare a lui Florin Ştefan.

• 7 oc oc

Bară FC Botoşani! Şutul deviat al lui Oaidă a nimerit transversala, după care l-a nimerit în spate pe portarul Drăghia, însă nu a intrat în poarta nou-promovatei.

• 5 g g

Gooool FC Botoşani! Cătălin Golofca a deschis scorul cu o lovitură de cap puternică, din plonjon, după centrarea foarte bună a lui Mihai Roman.