Video Laszlo Dioszegi, patronul covăsnenilor, a ajuns lider de galerie! Cum a fost surprins la Sepsi - UTA Arad
articol scris de Digi Sport16.04.2022, 19:54
Sepsi Sfântu Gheorghe a câștigat partida contra celor de la UTA Arad cu scorul de 1-0, în etapa cu numărul cinci din play-out-ul Ligii 1.
![dioszegi galerie](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIyJTJGMDQl/MkYxNiUyRjE0OTM1OTFfMTQ5MzU5MV9k/aW9zemVnaS1nYWxlcmllLmpwZyZ3PTEw/NjAmaD02MzYmaGFzaD01NDI0NDY3OWJmZmQ5NGYwYzY3NmMwNzYwZWVjMTc4ZQ==.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Covăsnenii au trecut provizoriu pe primul loc al clasamentului din play-out, grație golului înscris de Bălașa.
Laszlo Dioszegi, patronul covăsnenilor, a ajuns lider de galerie! Cum a fost surprins la Sepsi - UTA Arad
Elevii lui Cristiano Bergodi s-au bucurat de o galerie numeroasă pentru meciul cu UTA, iar liderul suporterilor a fost nimeni altul decât patronul grupării, Laszlo Dioszegi.
Îmbrăcat într-o ținută care cuprindea toate însemnele clubului covăsnean, Dioszegi și-a încurajat băieții pe toată durata partidei. Patronul de la Sepsi a scandat și a sărit cot la cot cu cei mai înfocați suporteri, iar la momentul golului lui Bălașa s-a dezlănțuit în tribune.
Dioszegi a trecut și prin momente mai puțin plăcute la meciul contra arădenilor pentru că la ratările mari ale elevilor lui Cristiano Bergodi, patronului lui Sepsi i se putea citi dezamăgirea pe față.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
VIDEO Rezumatul partidei Sepsi - UTA Arad 1-0
Laszlo Dioszegi le-a dublat prima jucătorilor de la Sepsi după meciul cu FC Botoșani
După meciul cu FC Botoșani, câștigat de Sepsi cu scorul de 1-0, de fericire, finanțatorul a mers în vestiarul echipei după meci și le-a transmis jucătorilor și staff-ului tehnic faptul că vor încasa o primă dublă pentru prestația avută în fața moldovenilor.
”Slavă Domnului că totul s-a terminat cu bine. Am intrat în vestiar, de puține ori intru, și le-am spus că e o primă dublă. Ei nu știau. Au meritat pentru că au luptat până în minutul 93, s-au dăruit și merită felicitări de la antrenori până la ultimul jucător. Nu vom tripla prima, nu dispunem de un buget foarte mare, dar azi chiar au meritat”, a declarat Laszlo Dioszegi la finalul meciului.
Etichete: suporteri , galerie , sepsi , patron , laszlo dioszegi
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...