Laurențiu Reghecampf, după ce a terminat meciul în tribune: "O fază de amator din partea mea. Îmi voi găsi o pedeapsă!"
articol scris de Digi Sport16.04.2022, 23:07
Universitatea Craiova a reușit să obțină o victorie pe terenul celor de la Farul, scor 0-3, în cadrul etapei cu numărul 5 din playoff-ul Ligii 1.
![reghecampf](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIxJTJGMTIl/MkYxOSUyRjE0MzE2MDJfMTQzMTYwMl9y/ZWdoZWNhbXBmLmpwZyZ3PTEwNjAmaD02/MzYmaGFzaD00YjM0YzU3MjhiMWY2YWQ3MTIzZjZkOTgxOTg0YzRjYQ==.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Meciul în care Jovan Markovic (21 de ani) a reușit o dublă reprezintă al patrulea triumf înregistrat de trupa lui Laurențiu Reghecampf (46 de ani) în acest playoff. La flash-interviul de după meci, antrenorul oltenilor s-a arătat extrem de bucuros pentru victorie.
Laurențiu Reghecampf, fericit pentru cele trei puncte obținute cu Farul
În plus, Reghecampf a ținut să îi remarce atât pe Valerică Găman (33 de ani), care a revenit pe teren după o absență de aproximativ 6 luni, dar și pe ceilalți fotbaliști introduși în a doua repriză.
"Sunt foarte fericit, nu fericit! Veneam după două victorii cu FCSB și CFR. Am încercat să-i motivez pe jucători, pentru că trebuia să intrăm cu același devotament și cred că asta s-a văzut din primul minut.
Din păcate, am ratat și foarte multe ocazii clare de a marca, scorul trebuia să fie mult mai mare. Dar sunt fericit că am luat cele trei puncte, mergem să jucăm meciul cu Sepsi din Cupă. Sunt bucuros că a reintrat Găman, și cei intrați de pe bancă au jucat bine", a declarat Reghecampf.
Laurențiu Reghecampf a văzut jumătate de meci din tribune
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
De asemenea, antrenorul Universității Craiova a comentat și incidentul din startul reprizei secunde, în urma căruia a fost eliminat de către centralul Cătălin Popa, care i-a acordat în primă fază cartonașul galben, iar imediat după cel roșu, pentru proteste.
"O fază de amator din partea mea, sincer! La 3-0, fault pentru noi, i-am reproșat faza dinainte, când în loc să ne dea mingea, a lăsat avantaj pentru Farul. Îmi cer scuze pe această cale și pentru Cătălin, este un arbitru care știe să gestioneze fazele astea.
Din partea mea, o fază de amator, sincer nu trebuia să se întâmple asta, probabil mă voi pedepsi singur. Îmi voi găsi o pedeapsă", a mai adăugat Reghecampf.
VIDEO cu rezumatul meciului Farul - Universitatea Craiova 0-3:
Etichete: laurentiu reghecampf , eliminare , cartonas rosu
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...