Video Exclusiv Laurențiu Reghecampf, jignit fără menajamente în timpul meciului contra Chindiei: ”S-a întrecut orice limită! Mizerabil”
articol scris de Digi Sport23.10.2021, 15:25
Laurențiu Reghecampf (46 de ani) a fost jignit ”ca la ușa cortului” în timpul partidei din etapa a 13-a a Ligii 1, în care echipa pe care o conduce, Universitatea Craiova, s-a impus la limită în fața celor de la Chindia Târgoviște, 1-0.
![reghe](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIxJTJGMTAl/MkYyMyUyRjE0MDQyNjJfMTQwNDI2Ml9y/ZWdoZS0xLmpwZyZ3PTEwNjAmaD02MzYm/aGFzaD05ZTYxNmQxNDIwNjM0MWY2OGJkN2I3ZDYzZTRjZjg1ZQ==.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Divorțul Reghecampf - Prodan a ținut capul de afiș al publicațiilor sportive în ultimele săptămâni. În ciuda faptului că a dat dovadă de discreție în ceea ce privește viața sa personală, tehnicianul grupării din Bănie a fost ”luat la ochi” de suporterii dâmbovițenilor aflați în sectorul VIP al stadionului ”Ilie Oană” din Ploiești, care l-au înjurat fără menajamente.
Laurențiu Reghecampf, înjurat în timpul meciului Chindia - Universitatea Craiova 0-1: ”S-a întrecut orice limită! Mizerabil”
Lorena Balaci, prezentă la meci, a vorbit despre incidentul care l-a avut în prim-plan pe Laurențiu Reghecampf. Invitata lui Viorel Grigoroiu la emisiunea DigiSport Matinal, obișnuită cu ”vuietul” tribunelor, susține că ceea ce s-a întâmplat la Ploiești depășește orice experiență de acest gen pe care a trăit-o în decenii întregi în care a mers pe stadioanele din România.
”Suporterii de la VIP... S-au legat de viața personală, iar asta mi se pare de prost gust. În momentul în care ataci un om pe chestii personale nu este ok. Toți avem familii, povești...
E foarte simplu să arunci cu vorbe urâte. Uită-te prima dată la tine în curte și apoi mai vorbim. S-a auzit și la televizor. Foarte urât, mizerabil. Eu sunt obișnuită să aud tot felul de lucruri pe stadioane, dar parcă aseară lucrurile au fost mai rele decât de obicei. S-a întrecut orice limită! Erau chiar de-ai lui, el e din Târgoviște”, a dezvăluit Lorena Balaci.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
La finalul jocului, Reghecampf nu a vrut să comenteze foarte mult incidentul și a evitat cu eleganță întrebarea reporterului: ”Un suporter nervos, dar nu e problemă. Nu mă interesează. E urât când ești înjurat și când te gândești că oamenii de la tribuna VIP au asemenea vorbe la ei”, a spus Laurențiu Reghecampf.
VIDEO Lorena Balaci, despre incidentul de la meciul Chindia - Universitatea Craiova 0-1. Laurențiu Reghecampf a fost înjurat
Etichete: laurentiu reghecampf , lorena balaci , antrenor universitatea craiova , chindia universitatea craiova , laurentiu reghecampf injurat
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...