Exclusiv Dinamo a pregătit ”planul B”, după ce a fost sancționată dur: ”Sperăm ca Tribuna 1 să fie plină!”
Urmează un ”exod” de la FCSB: cinci jucători sunt pe picior de plecare! Doi fotbaliști pot veni în vară, unul e sigur
Chindia Târgovişte Chindia Târgovişte
3 - 2
Dinamo Bucureşti Dinamo Bucureşti
Vi 16.08.2019 20:30

Chindia - Dinamo 3-2. Dusan Uhrin, debut cu înfrângere pe banca dinamoviștilor. Târgoviștenii, prima victorie în Liga 1

16.08.2019, 21:28

• SuperLiga: Voluntari - Hermannstadt, vineri, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: Sepsi - CFR, vineri, 20:30, DGS 1

Dinamo nu şi-a revenit nici cu Duşan Uhrin: la primul meci cu el pe bancă, alb-roşii au pierdut cu nou-promovata Chindia Târgovişte. Neguţ a deschis scorul cu un supergol în minutul 19.

Gazdele au condus cu 2 la 0, la pauză, după reuşita lui Leca. Montini a marcat primul gol al lui Dinamo în deplasare în minutul 54. Klimavicius a făcut apoi o greşeală de incepator - l-a pus la pământ pe Florea în careu, iar alb-roşiii au luat gol din penalty de la Cherchez.

Chindia Târgoviște - Dinamo 3-2 | Debut cu înfrângere pentru Uhrin la dinamoviști

Fanii şi-au pierdut cumpătul în tribună. Nistor a dat gol în minutul 82, dar nu a mai contat. Chindia a invins-o pe Dinamo cu 3 la 2, iar cainii rosii au rămas fără victorie în deplasare în acest sezon.

De cealaltă parte, Chindia se află la primul succes în campionat.

Dusan Uhrin jr. a fost prezentat la Dinamo, înaintea partidei din Liga 1 cu Chindia, şi a explicat motivele pentru care a acceptat oferta "alb-roşiilor".

"Oferta a fost corectă şi a venit repede. Nu am mai lucrat un an şi am vrut să încep munca. Asta a fost decizia mea, Dinamo are un nume mare în România, nume mare în lume, toată lumea cunoaşte acest club", a declarat antrenorul ceh.

"Spre surprinderea mea, e la curent cu tot ce se întâmplă în competiţia noastră internă", a spus şi managerul general al "câinilor", Florin Prunea.

Uhrin va debuta pe banca lui Dinamo contra nou-promovatei Chindia Târgovişte. Va fi duelul ultimelor două clasate din Liga 1.

Chindia - Dinamo se va juca la Ploieşti, pe "Ilie Oană", în direct la Digi Sport 1, astăzi, de la ora 19:30. Cele mai importante faze vor fi în format VIDEO, în timp real, pe digisport.ro şi m.digisport.ro.

• 90+7 fr2

Final de meci. Chindia învinge cu 3-2 și obține prima victorie din acest sezon.

• 90+6 cg cg

Sorescu primește cartonaș galben.

Dumitrașcu primește cartonaș galben.

• 90+4 oc oc

Sorescu pasează pentru Daniel Popa, care trimite direct în brațele lui Aioani.

• 90+3 cg cg

Aioani primește cartonaș galben.

• 82 g g

GOOOOOOL Dinamo! Sorescu centrează perfect în careu, de pe dreapta, iar Nistor marchează.

• 72 cg cg

Cherchez primește cartonaș galben.

• 68 s s

Voduț intră în locul Florea, accidentat.

• 65 g g

GOOOOOL Chindia! Cherchez transformă cu siguranță lovitura de pedeapsă

• 64 p p

Penalty pentru Chindia. Klimavicius îl faultează pe Florea, iar arbitrul arată punctul cu var.

• 62 s s

Nistor intră în locul lui Mihaiu.

• 59 s s

Yameogo intră în locul lui Șerban.

• 56 oc oc

Ocazie mare Dinamo. Montini primește o pasă de la adversarul său, Dumitrașcu, și trage, dar portarul Aioani e pe fază și reșine.

• 54 g g

GOOOOOL Dinamo! După un aut, mingea ajunge la Grigore, care șutează din marginea careului, portarul respinge în față, dar doar până la Montini care e la locul potrivit și reduce din diferență.

Popa intră în locul lui Bru.

Începe repriza secundă.

• 45+4 fr1

La pauză, Chindia conduce cu 2-0 în fața lui Dinamo.

• 45+3 g g

GOOOOOL Chindia! După cornerul bătut de Cherchez, Leca reia cu capul și face 2-0.