hagi
”I-am mâncat pe toți, i-am bătut, i-am nimicit!”. Mesajul lui Gică Hagi, înainte de duelul cu FCSB
FOTBAL:FARUL CONSTANTA-FCSB, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (31.03.2024)
”60 de milioane de căutări. E un brand în toată lumea”. Clubul din SuperLiga care a dat lovitura
dinamo voluntari
Live Video&Text Dinamo - FC Voluntari 0-0, ACUM, în direct pe Digi Sport 1. ”Finală” pentru salvarea de la retrogradare
Etapa 7 Superliga: Dinamo-Voluntari
Play-out
Gaz Metan Mediaş Gaz Metan Mediaş
2 - 2
Viitorul Viitorul
Mi 05.12.2018 17:30

Gaz Metan - Viitorul 2-2. Gazdele au obţinut un punct pe final, după ce au jucat 50 de minute în 10 oameni

05.12.2018, 19:20

• SuperLiga: FCU Craiova - ”U” Cluj, sâmbătă, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: FCSB - Farul, sâmbătă, 20:30, DGS 1

Viitorul a remizat cu Gaz Metan, scor 2-2, într-un meci în care medieșenii au egalat în minutul 89, deși au jucat în zece oameni din prima repriză.

Înn urma acestui rezultat, constănţenii rămân neînvinşi în Liga 1 de la sfârşitul lunii octombrie, dar au ratat şansa de a obţine a cincea victorie consecutivă în deplasare.

• 90+4 info

Viitorul rămâne neînvinsă în Liga 1 de la sfârșitul lui octombrie, dar a ratat şana de a trece măcar pentru moment peste FCSB.

• 90+3 fr2

FINAL DE MECI! Gaz Metan Mediaş a obţinut un punct pe final cu Viitorul, deşi a evoluat mai mult de o repriză în 10 oameni. S-a terminat 2-2 la Mediaş.

• 90+1 s s

Ultima schimbare la gazde. Buziuc a intrat în locul lui Olaru.

• 89 g g

GOOOOOL Gaz Metan, 2-2! O altă rezervă, Yazalde, a marcat cu capul din apropiere, după un corner şi o deviere excelentă a lui Olaru.

• 87 cg cg

Şi Ghiţă a primit cartonaşul galben.

• 83 cg cg

Cartonaş galben primit uşor de Tudor Băluţă, care va fi suspendat cu FCSB.

• 80 cg cg

Voduţ a primit cartonaşul galben, după un fault asupra lui Buşu.

• 77 s s

A dous schimbare la Gaz Metan. Yazalde a intrat în locul lui Roberto Romeo.

• 74 g g

GOOOOOL, 2-1 Viitorul! Intrat pe teren de doar 5 minute, Houri a marcat cu un şut din interiorul careului, după o acţiune foarte bună a lui de Nooijer. Pleşca ar fi putut, probabil, să facă mai mult, la şutul fotbalistului oaspeţilor.

• 69 s s

Ultima modificare la oaspeţi. Houri a intrat în locul lui Drăguş.

Schimbare la Viitorul. Luchin i-a lăsat locul lui Achim.

Schimbare la Viitorul. Ciobanu a intrat în locul lui Lima.

PAUZĂ la Mediaş! Gaz Metan şi Viitorul sunt la egalitate, scor 1-1.

• 44 cg cg

Galben şi pentru de Nooijer, care a avut o ieşire nervoasă după ce a fost faultat dur.

• 42 s s

Schimbare la gazde. Fortes a fost înlocuit de Trif.

• 41 cg cg

Cartonaş galben pentru Fortes, după un fault asupra lui Vînă.

• 38 cr cr

Cartonaş roşu primit de Marius Constantin! Fundaşul medieşenilor a fost eliminat, după un duel aerian cu Luchin, pe care l-a lovit cu cotul. Totuşi, decizia arbitrului pare să fie exagerată, mişcarea apărătorului fiind una naturală. La aceeaşi fază, Romeo marcase cu o execuţie incredibilă, dar jocul era deja oprit.

• 31 g g

GOOOOOL Viitorul, 1-1! Replică rapidă a oaspeţilor. Voduţ s-a descurcat excelent în duelul cu Diallo, pe care l-a dominat din punct de vedere fizic, apoi i-a pasat scurt lui Drăguş, care a înscris simplu, cu latul.

• 25 ag ag

GOOOOOL, 1-0 Gaz Metan! Medieşenii au deschis scorul graţie unui autogol antologic al lui Luchin. Fundaşul oaspeţilor a trimis imparabil cu capul, dar în propria poartă.

• 4 oc oc

Ocazie Viitorul! Prima şansă a partidei a aparţinut oaspeţilor. Luchin a păcălit pasul la offside al medieşenilor, dar nu a putut trimite cu capul pe spaţiul porţii, din poziţie foarte bună.

A început meciul. Lovitura de start a aparţinut gazdelor.