adrian mutu
Video Jucătorul CFR-ului l-a făcut ”praf” pe Adrian Mutu, după victoria cu Universitatea Craiova: ”Nu are caracter”
florin prunea-
Exclusiv Florin Prunea a remarcat un singur nume, după Universitatea Craiova - CFR Cluj: ”Ține o echipă în viață”
adrian mutu
Astra Giurgiu Astra Giurgiu
3 - 1
Concordia Chiajna Concordia Chiajna
Du 09.12.2018 17:00

Astra - Concordia 3-1. Galop de sănătate pentru giurgiuveni. A marcat și Alibec abia al doilea gol al sezonului

09.12.2018, 17:00

• SuperLiga: Dinamo - Voluntari, vineri, 20:00, DGS 1

• La Liga: Real Sociedad - Real Madrid, vineri, 22:00, DGS 2

Astra s-a impus cu 3-1 în meciul cu Concordia Chiajna, în etapa a 19-a din Liga 1. Begue a deschis scorul în minutul 49, după o pasă de peste 50 de metri primită de la Belu Iordache.

Concordia a egalat norocos, în minutul 73, după ce mingea s-a lovit de Leca și a ajuns în poartă. Un minut mai târziu, Bărboianu a făcut henț în careu, iar Alibec a transformat lovitura de pedeapsă, marcând abia al doilea său gol al sezonului.

În minutul 87, Llullaku a stabilit scorul final, 3-1, iar Astra este pe loc de play-off, la egalitate de puncte cu Sepsi, 27.

• 90+3 oc oc

BARĂ Astra! Belu Iordache trimite spre poartă, iar Caparco atinge mingea, care nimerește bara.

• 90 fr2

Final de meci. Astra se impune cu 3-1 și este pe loc de play-off, la egalitate cu Sepsi.

• 87 g g

GOOOOOL ASTRA! La o centrare de pa partea stângă, Bejan ratează execuția, mingea ajunge la Llullaku, iar albanezul nu mai ratează ținta și face 3-1 pentru Astra.

• 87 oc oc

OCAZIE ASTRA. Alibec îi pasează perfect lui Llullaku, acesta intră în unghi și șutează tare din uncghi, dar Caparco scoate.

• 86 oc oc

OCAZIE CONCORDIA. Zoua intră în careu și trage direct în portar, deși Roșu era liber lângă el.

• 76 g g

GOOOOOL ASTRA! Alibec transformă lovitura de pedespasă, cu emoții, după ce mingea a trecut pe sub portar. Este abia al doilea gol al sezonului pentru atacantul Astrei.

• 74 p p

PENALTY ASTRA. Bărboianu atinge mingea cu mâna în careu, iar arbitrul arată punctul cu var.

• 73 g g

GOOOOOL CONCORDIA! După un corner, mingea e deviată de mai multe ori, iar în cele din urmă se lovește de Leca și intră în poartă.

• 71 oc oc

OCAZIE ASTRA. Alibec scapă singur spre poartă, dar se complică, încercând un dribling, timp suficient pentru ca fundașii Concordiei să se replieze.

• 66 oc oc

OCAZIE ASTRA. Alibec își încearcă șutul de la distanță, dar mingea trece puțin pe lângă poartă.

• 52 oc oc

OCAZIE CONCORDIA. Gorobsov bate direct pe poartă o lovitură liberă, dar portarul e la post și respinge.

• 49 g g

GOOOOOL ASTRA! Belu Iordache a trimis o pasă de peste 50 de metri pentru Begue, iar francezul a intrat în unghi și a șutat direct la poartă, dintr-o poziție din care portarul Concordiei probabil că se așteăta la o centrare, scăpând mingea pe sub el.

Prima schimbare la Astra. Buș intră în locul lui Koukou.

Finalul primei reprize.

• 38 oc oc

OCAZIE ASTRA. Zoua trimite din întoarcere, dar Caparco e la post și prinde.

• 37 cg cg

Leca primește cartonașul galșben.

• 27 oc oc

OCAZIE CONCORDIA. Ronaldo Deacomnu execută o lovitură liberă și trimite direct pe poartă, dar Lazăr respinge spectaculos.

• 21 oc oc

OCAZIE CONCORDIA! Petre Ivanovici reușete o execuție acrobatică, dar Lazar e la post și reține în doi timpi

• 14 oc oc

OCAZIE CONCORDIA! Leca ajunge în poziție de finalizare, dar Lazar iese și îl blochează excelent, faza continuă cu ilfovenii în atac, balonul ajunge la Albu, al cărui șut trece însă peste transversală.

• 10 fm fm

Butean trimite un șut de la marginea careului mare, dar mingea este blocată de fundașii oaspeților