Exclusiv ”S-a ales praful?”. Ce a spus un fost antrenor al Rapidului despre situația din Giulești
FOTBAL:DINAMO BUCURESTI-FC VOLUNTARI, SUPERLIGA SUPERBET (22.12.2023)
Dinamo - FC Voluntari, LIVE VIDEO, 20:00, pe Digi Sport 1. ”Finală” pentru salvarea de la retrogradare. ECHIPELE
FOTBAL:ASTRA GIURGIU-DINAMO BUCURESTI, CUPA ROMANIEI (13.04.2021)
Reacția lui Steliano Filip, după ce s-a zvonit că revine în fotbalul românesc: ”A existat o serie de discuții”
LIVE Fotbal Club
Botoşani Botoşani
1 - 2
Viitorul Viitorul
Sb 27.10.2018 19:00

FC Botoșani - Viitorul 1-2. Echipa lui Hagi a urcat pe loc de play-off în Liga 1

27.10.2018, 19:58

• SuperLiga: FCU Craiova - ”U” Cluj, sâmbătă, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: FCSB - Farul, sâmbătă, 20:30, DGS 1

Viitorul a recuperat la Botoşani punctele pierdute în etapa trecută, pe teren propriu, în faţa celor de la Sepsi. Gazdele au fost periculoase la incursiunea lui Fabbrini. Portarul moldovenilor, Pap a scos de sub bară în prelungirile primei reprize.

Viitorul a fost aproape de gol şi la şutul expediat de Ianis Hagi, de la 25 de metri. În cele din urmă, trupa lui Hagi a deschis scorul prin Mihai Voduţ, la doar 4 minute după ce a fost introdus pe teren (67).

Ianis Hagi, a marcat, de la 11 metri, al cincilea său gol din acest sezon (86). Nikola Trujic a punctat pentru gazde în prelungiri (90+3) şi a stabilit scorul final, FC Botoşani - Viitorul 1-2.

Viitorul are acum patru victorii şi un eşec în ultimele cinci meciuri cu FC Botoşani, din campionat.

• 90+5 fr2

Final de meci. Viitorul a învins cu 2-1 pe terenul lui FC Botoşani şi a revenit pe locul 3, cel puţin pentru moment, în Liga 1.

• 90+4 g g

Gooool FC Botoşani! Nikola Trujic a marcat primul gol în Liga 1 după o minge respinsă chiar la el de către Cojocaru, după şutul lui Jonathan Rodriguez.

• 89 oc oc

Ocazie Viitorul! Vlad Achim a reluat puţin pe lângă poartă, cu capul, din şase metri.

• 86 g g

Goooool Viitorul! Ianis Hagi a transformat lovitura de la 11 metri, iar Viitorul se îndreaptă spre victorie la Botoşani.

• 85 p p

Penalty pentru Viitorul. Burcă l-a faultat în propriul careu pe Voduţ.

• 81 s s

Schimbare la Viitorul. Vlad Achim i-a luat locul lui Denis Drăguş.

• 80 s s

Schimbare la FC Botoşani. Trujic a intrat în locul lui Patache.

• 77 s s

Schimbare la Viitorul. Luchin i-a luat locul lui Boboc.

• 73 cg cg

Jonathan Rodriguez a primit cartonaşul galben la şase minute după ce a fost introdus.

• 67 s s

Schimbare la FC Botoşani. Ongenda i-a luat locul lui Jonathan Rodriguez.

• 67 g g

Gooool Viitorul! Mihai Voduţ a deschis scorul pentru Viitorul după ce a reluat foarte bine cu capul, din apropierea careului mic, la numai patru minute după ce fusese introdus pe gazon.

• 63 s s

Schimbare la Viitorul. Mihai Voduţ a intrat în locul lui Lyes Houri.

• 60 cg cg

Ionuţ Vînă a primit primul cartonaş galben al meciului.

• 57 oc oc

Ocazie Viitorul! Şutul lui Ianis Hagi, care a căutat colţul lung de la 25 de metri, a fost respins de Eduard Pap.

• 48 oc oc

Ocazie Viitorul! Houri nu a nimerit nici el ţinta din poziţie ideală, de la aproximativ 10 metri de poarta lui Pap.

A început repriza a doua a partidei dintre FC Botoşani şi Viitorul.

• 45+3 fr1

Pauză la Botoşani. FC Botoşani şi Viitorul se află la egalitate, 0-0.

• 45+2 oc oc

Ocazie Viitorul! Şansă importantă de gol a oaspeţilor. Portarul Pap a respins spectaculos de sub transversală, după care Dumitraş a respins şi el providenţial din faţa porţii.

• 41 s s

Schimbare la FC Botoşani. Eduard Florescu i-a luat locul lui Răzvan Oaidă.

• 34 oc oc

Ianis Hagi a încercat din nou poarta moldovenilor, însă şutul său de la aproximativ 22 de metri nu a nimerit ţinta.

• 19 oc oc

Ocazie FC Botoşani! Diego Fabbrini a reluat puţin pe lângă poarta lui Cojocaru din poziţie bună.