Valeriu Iftime, în culmea fericirii după ce FC Botoșani a umilit-o pe FCU Craiova: ”E talismanul nostru”
Video Bogdan Andone a dezvăluit cum și-a motivat elevii să marcheze de 4 ori în a doua repiză cu FCU Craiova
Foto Românul căpitan de la Real Madrid a fost convocat la naționala Spaniei și a luat decizia
Vi 01.02.2019 17:00

Concordia - Botoșani 0-1. Fabbrini a marcat primul gol din Liga 1 în 2019

01.02.2019, 18:50

• SuperLiga: FCU Craiova - Dinamo, sâmbătă, 17:30, DGS 1

VIDEO Concordia - FC Botoșani 0-1. Liga 1 s-a reluat în 2019 cu duelul de pe sinteticul de la Chiajna. FC Botoșani s-a impus la limită, 1-0, unicul gol al partidei fiind marcat de către italianul Diego Fabbrini. Echipa pregătită de Liviu Ciobotariu ameninţase poarta ilfovenilor şi în prima repriză, la ocaziile semnate de Golofca şi Miron. După reuşia lui Fabbrini, şi Lorand Fulop a trecut pe lângă gol, dar Concordia - FC Botoşani s-a încheiat 0-1.

Etapa viitoare, FC Botoşani primeşte vizita unei alte echipe din Ilfov, FC Voluntari, în direct la Digi Sport 1, luni, 11 februarie, de la ora 17:00.

• 90+3 fr2

Final de partidă. Concordia - FC Botoșani 0-1, gol Fabbrini

• 88 s s

Ultima schimbare la oaspeți. Chindriș este trimis pe teren în locul lui Fulop

• 86 oc oc

OCAZIE FC BOTOȘANI! Fulop a fost aproape să închidă meciul, dar șutul său din colțul careului de 6 metri a fost scos de pe linia porții de Ablu

• 76 cg cg

Proaspăt intrat pe teren, Andrei Radu vede cartonașul galben pentru o intrare întârziată

• 73 cg cg

Aflat la încălzire, Marian Târșa a fost avertizat de centralul George Găman

• 72 g g

GOOOL FC BOTOȘANI! GOOOL FABBRINI! Italianul marchează primul gol în Liga 1 în 2019, după un contraatac superb al moldovenilor

• 62 fm fm

Ropotan trage de la 20 de metri, dar mingea se duce pe direcția portarului oaspeților, care reține fără probleme

• 53 fm fm

Grădinaru șutează spre poarta moldovenilor, dar nu pune în pericol buturile apărate de Pap

• 52 cg cg

Jonathan Rodriguez este avertizat de centralul Găman

A început repriza secundă

Final de primă repriză la Chiajna. Concodia - FC Botoșani 0-0, după primele 45 de minute

• 37 cg cg

Încă un avertisemnt la Concordia. Bawab este cel care îl vede, tot pentru un fault la Ongenda

• 33 cg cg

Al doilea cartonaș galben în echipa gazdă. Bărboianu este avrtizat pentru un fault asupra lui Ongenda

• 30 oc oc

OCAZIE FC BOTOȘANI! Miron a urcat în careu la o fază fixă și a ajuns în poziție de finalizare, dar a trimis peste poartă din doar câțiva metri

• 29 cg cg

Simon Măzărache este primul jucător avertizat în această partidă

• 23 oc oc

OCAZIE FC BOTOȘANI! Moldovenii au fost aproape să dea lovitura pe contraatac. Golofca a șutat cu efect, dar Caparco s-a întins și a respins în corner

• 12 oc oc

OCAZIE FC BOTOȘANI! Fulop este angajat în poziție excelentă, pătrunde în careu și trage la colțul lung. Mingea trece puțin pe lângă bara porții ilfovenilor

• 7 oc oc

OCAZIE FC BOTOȘANI! Ongenda trage din lovitură liberă, pe jos, dar Caparco e atent și reține

A început duelul dintre Concordia Chiajna și FC Botoșani, primul din 2019 în Liga 1