adrian mutu
Jucătorul CFR-ului l-a făcut ”praf” pe Adrian Mutu, după victoria cu Universitatea Craiova: ”Nu are caracter”
florin prunea-
Exclusiv Florin Prunea a remarcat un singur nume, după Universitatea Craiova - CFR Cluj: ”Ține o echipă în viață”
adrian mutu
Concordia Chiajna Concordia Chiajna
1 - 2
Voluntari Voluntari
Du 31.03.2019 16:00

Concordia - FC Voluntari 1-2. Echipa lui Bergodi a mai făcut un pas spre salvarea de la retrogradare

31.03.2019, 16:58

• SuperLiga: Dinamo - Voluntari, vineri, 20:00, DGS 1

• La Liga: Real Sociedad - Real Madrid, vineri, 22:00, DGS 2

La fel ca acum o lună, FC Voluntari s-a impus pe terenul Chiajnei. Fără victorie din octombrie, Concordia a ratat deschiderea scorului prin Moussa. În replică, Tudorie l-a lăsat singur pe Ricardinho cu poarta goală şi Voluntariul a intrat în avantaj la pauză.

Abia intrat pe teren înainte de final, Gabi Deac a făcut toată faza pentru 2-0. Chiajna a redus din handicap în doar două minute, prin Moussa, dar n-a reuşit să salveze vreun punct - după 1-3 cu Voluntari, Concordia e la opt puncte de salvare.

"Deocamdată sunt încrezător cât sunt șanse matematice, putem să ne salvăm", a spus antrenorul Condordiei, Adrian Falub.

Cu trei victorii din trei în playout, Voluntariul a ajuns la două puncte de Dinamo.

"Nu că sunt modest, nu eram sigur, dar când am venit, am venit pentru că credeam că ne putem salva", a spus la final Cristiano Bergodi.

• 90 fr2

Final de meci. FC Voluntari a învins cu 2-1 pe terenul Concordiei Chiajna.

• 89 cg cg

Sofien Moussa a primit și el cartonașul galben.

• 85 oc oc

Ocazie Concordia! Șansă de egalare ratată de Guessan, care a fost blocat însă de Vâtcă.

• 79 s s

Schimbare la FC Voluntari. Căpățână a intrat în locul lui Răuță.

• 77 g g

Goooool Concordia! Sofien Moussa a redus din handicap cu o reluare foarte bună cu capul, la colțul lung.

• 76 s s

Schimbare la Concordia. Grădinaru a intrat în locul lui Meira.

• 75 g g

Gooool FC Voluntari! Gabriel Deac, intrat de doar două minute, a dublat avantajul gazdelor cu o execuție spectaculoasă.

• 73 s s

Schimbare la FC Voluntari. Gabriel Deac a intrat în locul lui Gadze.

• 72 cg cg

Guessan a primit și el cartonașul galben pentru simulare.

• 70 cg cg

Răuță a primit cartonașul galben.

• 68 oc oc

Ocazie FC Voluntari! Acțiune individuală superbă a lui Gadze, care a reluat însă în plasa laterală.

• 66 oc oc

Ocazie Concordia! Reluarea cu capul a lui Gorobsov a fost respinsă cu un reflex de senzație de Vâtcă.

• 59 cg cg

Adrian Ropotan a primit cartonașul galben.

• 57 oc oc

Ocazie Concordia! Șansă bună de egalare a gazdelor. Vâtcă a intervenit însă excelent la șutul lui Cadamuro.

• 56 cg cg

Ionuț Balaur a primit cartonașul galben.

• 55 cg cg

Andrei Marc a primit cartonașul galben.

• 54 oc oc

Ocazie FC Voluntari! Alexandru Tudorie a fost din nou aproape de gol, însă șutul său a trecut puțin pe lângă poarta gazdelor.

• 52 fm fm

Șutul lui Alexandru Tudorie, de la 18 metri, a ocolit poarta Concordiei.

• 46 s s

Schimbare la Concordia. Adrian Ropotan a intrat în locul lui Ștefan Bărboianu.

• 46 oc oc

Ocazie FC Voluntari! Combinație excelentă între Laidouni și Gadze. Primul a reluat însă puțin peste poarta lui Rîmniceanu.

• 46 s s

Schimbare la FC Voluntari. Balaur a intrat în locul lui Hodorogea.

• 45 fr1

Pauză la Chiajna. FC Voluntari conduce cu 1-0 pe terenul Concordiei.

• 31 cg cg

Gorobsov a primit și el cartonașul galben.

• 28 g g

Goooool FC Voluntari! Ricardinho a deschis scorul pentru oaspeți după ce a reluat în poarta goală pasa excelentă a lui Tudorie, lansat foarte bine de Signorelli.

• 19 s s

Schimbare la Concordia. Guessan a intrat în locul lui Iloki.

• 16 oc oc

Ocazie Concordia! Șansă uriașă de a deschide scorul pentru Sofien Moussa, care a tras fix în portarul Cosmin Vâtcâ din poziție ideală de gol.

• 12 cg cg

Petre Ivanovici a primit primul cartonaș galben al partidei.

• 9 fm fm

Șutul lui Laidouni nu i-a pus probleme lui Rîmniceanu.

• 3 cg cg

Ștefan Bărboianu a primit primul cartonaș galben al partidei.

A început duelul dintre Concordia Chiajna și FC Voluntari. Gazdele au avut prima șansă de gol după numai 15 secunde, însă portarul Vâtcă a intervenit excelent în fața lui Sofien Moussa.