adrian mutu
Video Jucătorul CFR-ului l-a făcut ”praf” pe Adrian Mutu, după victoria cu Universitatea Craiova: ”Nu are caracter”
florin prunea-
Exclusiv Florin Prunea a remarcat un singur nume, după Universitatea Craiova - CFR Cluj: ”Ține o echipă în viață”
adrian mutu
Stirile Digi Sport
Dinamo Bucureşti Dinamo Bucureşti
4 - 1
Chindia Târgovişte Chindia Târgovişte
Mi 04.12.2019 20:30

Dinamo - Chindia 4-1. ”Câinii” au făcut spectacol pe final și sunt la două puncte de FCSB

04.12.2019, 22:00

• SuperLiga: Dinamo - Voluntari, vineri, 20:00, DGS 1

• La Liga: Real Sociedad - Real Madrid, vineri, 22:00, DGS 2

Dinamo - Chindia 4-1. ”Câinii” au făcut spectacol pe finalul jocului și obțin trei puncte prețioase în lupta pentru play-off. Echipa din Ștefan cel Mare este la două puncte de FCSB, dar roș-albaștrii au un meci mai puțin disputat.

Dinamo leagă victoriile şi rămâne în cărţi pentru un loc în play-off. Alb-roşii au primit o mână de ajutor, în Ştefan cel Mare, de la Chindia, care şi-a dat autogol după un sfert de oră. Chindia a egalat până la pauză prin Benga.

Dinamo a făcut spectacol după pauză

După pauză, surpriza lui Dusan Uhrin din primul 11, Ricardo Grigore a marcat pentru 2-1. Nistor a scos un penalty pe care l-a transformat fără emoţii Perovic.

Montini a avut şi el chef de fotbal şi a stabilit scorul final din pasa puştiului Andreas Mihaiu. S-a terminat 4-1, iar Dinamo a reuşit cea mai clară victorie din acest sezon.

Știrea inițială.

Banii nu înseamnă nimic pentru Dusan Uhrin. Antrenorul ceh al lui Dinamo nu se gândeşte la salariile restante. Singura preocupare e cum s-o bată pe Chindia, în această seară, în direct la Digi Sport 1 de la 20:30.

Dinamo e gata să lege victoriile în Liga 1. Motivaţia e mare pentru Dusan Uhrin, care nu uită că echipa lui Viorel Moldovan i-a stricat debutul la Dinamo, în vară, când s-a impus cu 3-2. Chindia nu mai sperie pe nimeni după patru eşecuri şi două egaluri în ultimele şase etape.

"Jucăm acasă şi vrem să câştigăm. Îmi aduc aminte bine acel meci. Am făcut multe greşeli şi sper că nu vom face din nou acelaşi lucru", a declarat antrenorul ceh.

Dinamoviştii s-au obişnuit să joace pe gratis. Chiar şi cu salarii restante pe mai multe luni, "câinii" au pierdut doar o dată în ultimele zece meciuri de Cupă şi campionat.

"Ne-am concentrat pe jocuri, banii de luat îi luăm, dar punctele, dacă trec, va fi greu să le mai luăm", a declarat Laurenţiu Corbu.

"Salariile sunt importante pentru noi, dar şi mai important e felul în care jucăm", a spus şi Dusan Uhrin.

Dinamo - Chindia (20:30, Digi Sport 1). Echipele probabile

Dinamo: Piscitelli - Moura, Puljic, Grigore, Corbu - Mrzljak, Nistor, Moldoveanu - Sorescu, Perovic, Montini.

Chindia: D. Moldovan - Martac, Benga, Leca, Negrea - Rață, Novac, Bic, Dumiter - Florea, Neguț.

Arbitri: Marian Barbu - Bogdan Gheorghe şi Ionel Dumitru.

Dinamo - Chindia va fi în direct la Digi Sport 1 în această seară, de la 20:30. Cele mai importante faze vor fi în format VIDEO, în timp real, pe digisport.ro.

• 95 final

Final de meci.

• 94 g g

Goool Dinamo. Montini înscrie și el și închide tabela de marcaj.

• 91 s s

Schimbare la Dinamo. Iese Perovic și intră Montini.

• 89 cg cg

Burlacu vede și el galbenul.

• 88 s s

Schimbare la Dinamo. Iese Grigore și intră Mihaiu.

• 84 cg cg

Dumiter vede cartonașul galben.

• 83 s s

Schimbare la Chindia. Liviu Mihai este înlocuit cu Burlacu.

• 82 gp gp

Goool Dinamo. Perovic transformă lovitura de la 11 metri.

• 81 p p

Penalty pentru Dinamo. Centralul întâlnirii dictează punctul cu var după un contact între Liviu Mihai și Nistor.

• 76 cg cg

Florea vede cartonașul galben.

• 73 s s

Schimbare la Chindia. Iese Novac și intră Florea.

• 70 s s

Schimbare la Chindia. Iese Dinu și intră Dudea.

• 69 g g

Goool Dinamo. Ricardo Grigore își aduce echipa în avantaj cu o lovitură de cap din interiorul careului de 16 metri.

• 60

Cele două echipe s-au anulat reciproc în startul reprize secunde și nu au mai fost faze de poartă.

• 46 s s

Schimbare la Dinamo. A ieșit Moldoveanu și a intrat Popa.

• 45+1 fr1

Pauză în Ștefan cel Mare.

• 42 g g

Goool Chindia. Benga restabilește egalitatea cu o lovitură de cap din șase metri.

• 32 ag ag

Goool Dinamo. Pițian deviază în propria poartă o centrare a lui Sorescu.

• 28 oc oc

Ocazie pentru Dinamo.Nistor bate bine o lovitură liberă, dar mingea se duce puțin peste poartă.