Video ”Mircea’s on fire”. Rednic nu s-a mai abținut și a ”îngenuncheat” în fața jucătorilor de la UTA
mircea-rednic
Video Rednic jubilează după UTA - Oțelul 3-1: ”Obiectivul este realizat!”
FOTBAL:STEAUA BUCURESTI-GAZ METAN MEDIAS, LIGA 1 (15.03.2014)
Federico Piovaccari îi avertizează pe jucătorii FCSB-ului: ”Traseul e mai dificil acum!”
Dinamo Bucureşti Dinamo Bucureşti
3 - 0
Politehnica Iași Politehnica Iași
Lu 04.02.2019 20:00

Dinamo - Poli Iaşi 3-0. Dublă pentru italianul Montini. Nistor, două pase de gol

04.02.2019, 21:50

• SuperLiga: Dinamo - Voluntari, vineri, 20:00, DGS 1

• La Liga: Real Sociedad - Real Madrid, vineri, 22:00, DGS 2

Dinamo dă semne de renaştere. "Câinii roşii" au învins Poli Iaşi în primul meci oficial al anului, cu 2-0. Trecuseră doar 6 minute şi Montini şi Zenke au ratat o imensă ocazie. Din cornerul rezultat, Zenke a centrat şi Monitini a înscris.

Aceeaşi Zenke - Montini au trecut pe lângă majorarea scorului. Ghionistul Gardoş a fost la un pas de o nouă accidentare la un duel cu Ricardo Grigore, fază la care ieşenii au solicitat penalty. Până la finalul primei reprize, Montini a mai trecut de două ori pe lângă gol. Ieșenii au ieșit mai decişi de la vestiar, au dominat, iar Platini are o primă ocazie.

Pe contratac, dinamoviştii aveau să se desprindă pe tabelă, prin același Montini, iar Daniel Popa a închis tabela. Dinamo râmăne pe locul 11, dar s-a apropiat la trei puncte de Poli Iaşi.

• 90+4 fr2

FINAL. Victorie clară pentru Dinamo, la primul meci oficial în 2019. Montini, dublă, și Daniel Popa au marcat cele trei goluri.

• 90+3 g g

GOOL DINAMO! Frumoasă finalizare a lui Daniel Popa, din careul mic, care stabilește scorul final! Același Nistor a pasat decisiv.

• 90 info

OCAZIE IAȘI! Minute bune în care oaspeții au strâns patru lovituri de la colț. In cele din urma, McDermott scapă fără gol primit, la o deviere nefericită a lui Sorescu.

• 74 s s

La Iași, iese Dylan Flores, intră Lewis Enoh.

• 69 g g

GOOL DINAMO! Deschis foarte bine în flancul stâng, Nistor centrează în fața porții, de unde Montini pune latul și bifează dubla!

• 63 s s

Daniel Popa intră în locul lui Zenke.

• 62 s s

Flavius Stoican face o schimbare, Andrei Burlacu îl înlocuiește pe Moussa Sanoh.

• 62 fm fm

O fază de atac a lui Dinamo este rezolvată în cele din urmă de apărarea lui Flavius Stoica.

• 57 fm fm

Platini reușește să tragă, din preajma punctului cu var, dar ratează ținta.

• 53 fm fm

Cioinac șutează, prinde cadrul porții, dar McDermott prinde bine.

• 53 s s

Schimbare la Dinamo. Mostoe intră în locul lui Rachid.

• 46 fr2

Începutul reprizei secunde.

PAUZĂ. Dinamo conduce cu 1-0, dar scorul putea să fie mai categoric. Autorul golului, Mattia Montini, a ratat ocazii mari.

• 40 oc oc

OCAZIE DINAMO! Montini preia la marginea careului, nu-i paseaza lui Nistor, care venea fara adversar, iar șutul italianului trece alături.

• 36 cg cg

Linas Klimavicius încasează un galben de la Horatiu Feșnic.

• 34 oc oc

OCAZIE DINAMO! Rusu blochează șutul lui Montini, după care Bosoi intervine decisiv și respinge în corner.

• 31 fm fm

Flores șutează în blocajul dinamovist dintr-o lovitură liberă, mingea i-a revenit lui Qaka și acesta a trimis mult peste poartă.

• 30 s s

Gabriel Bosoi l-a înlocuit pe Gallego, care părea accidentat.

• 29 cg cg

Ioan Filip a fost avertizat cu primul cartonaș galben al meciului.

• 28 fm fm

În cele din urmă, Gardoș revine pe teren.

• 27 fm fm

Gardoș pare să nu mai poată continua și Stoican este nevoit să facă prima schimbare.

• 23 fm fm

Ricardo Grigore sare la cap cu Florin Gardoș, iar fostul fundaș al lui Southamptom are nevoie de îngrijiri medicale la nas, din cauza unei hemoragii.

• 16 fm fm

Tensiune între Dan Nistor și Patrick Petre, după ce acesta din urmă n-a dat mingea afară așa cum se așteptau dinamoviștii.

• 12 oc oc

OCAZIE DINAMO! Același Zenke ratează golul, iar pe recuperare Montini reia cu pământul pe lângă.

• 7 g g

GOOOL DINAMO! Montini deschide scorul cu capul după centrarea lui Zenke! Faza este discutabilă.