Cine este puștiul de la Rapid care a înscris 32 de goluri în 22 de meciuri
Superliga Stage 27: CFR 1907 CLUJ vs. FC DINAMO BUCURESTI
Dinamo Bucureşti Dinamo Bucureşti
0 - 0
Sepsi Sepsi
Vi 28.09.2018 22:00

Dinamo - Sepsi 0-0. Debut cu stângul pentru Niculescu. "Câinii", la al patrulea meci consecutiv fără victorie în Liga 1

28.09.2018, 23:00

• SuperLiga: Voluntari - Hermannstadt, vineri, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: Sepsi - CFR, vineri, 20:30, DGS 1

Video Dinamo - Sepsi 0-0. Claudiu Niculescu a debutat cu un egal în Liga 1 ca antrenor al lui Dinamo. În Ştefan cel Mare, Sepsi nu a avut nicio ocazie clară în prima repriză, dar nici gazdele nu au impresionat. Daniel Popa a încercat să înscrie spectaculos de la 60 de metri, dar a fost 0 la 0 la pauză. În repriza a doua, jucătorii lui Dinamo s-au întrecut în ratări. Salomao şi Sorescu au ratat marile ocazii ale meciului.

Tandia putea să dea lovitura în Ştefan cel Mare în minutul 77, dar Penedo a avut o intervenţie bună şi s-a terminat 0 la 0. Dinamo rămâne în a doua jumătate a clasamentului, în timp ce Sepsi urcă pe podium, cel puţin până luni, când se joacă CFR Cluj - Universitatea Craiova.

În etapa a 11-a, Dinamo joacă în deplasare la Botoşani, iar Sepsi are meci acasă cu Gaz Metan Mediaş.

Sepsi Sepsi
  • 90+3 final

FINAL DE MECI. Dinamo şi Sepsi au încheiat la egalitate, scor 0-0.

• 90 cg cg

Nistor este avertizat.

• 90 cg cg

Tandia a primit cartonaşul galben pentru trageri de timp, înainte să fie schimbat.

• 90 s s

Ultima schimbare la Sepsi. A ieşit Tandia, a intrat Karnitskiy.

• 86 fm

Acţiune frumoasă a lui Fulop, însă şutul acestuia este blocat de Mezague.

• 84 s s

Schimbare Sepsi. A ieşit Drăghici, a intrat Hamed.

• 79 fm

Trage Sorescu de la marginea careului, fără probleme pentru portarul oaspeţilor.

• 78 cg cg

Subotic este avertizat.

• 77 oc oc

Încă o ocazie pentru Dinamo. Salomao scapă singur pe partea stângă, trage, însă Niczuly respinge.

• 75 oc oc

Penedo scoate de lângă bară lovitura de cap a lui Tandia.

• 74 oc oc

Daniel Popa îl lansează pe Sorescu, însă şutul acestuia este respins de portarul celor de la Sepsi.

• 73 s s

Schimbare la Sepsi. A ieşit Nouvier, a intrat Mensah.

• 73 s

Ultima schimbare la Dinamo. A ieşit Ricardo Grigore, a intrat Subotic.

• 65 oc oc

Dinamo presează. Nistor centrează de pe partea stângă, Ricardo Grigore reia cu capul, peste poarta lui Niczuly.

• 59 s s

A doua schimbare la Dinamo. A ieşit Hanca, a intrat Sorescu.

• 58 oc oc

Acţiune a lui Salomao, şutul acestuia este reţinut de portarul celor de la Sepsi.

• 56 cg cg

Velev este avertizat.

• 51 cg cg

Ricardo Grigore este avertizat.

• 51 oc

Cea mai mare ocazie a meciului. Niczuly a respins mingea din faţa lui Popa. Balonul a ajuns la Salomao, însă portarul oaspeţilor a avut un reflex de zile mari.

• 48 fm

Drăghici şutează, însă Penedo reţine fără probleme.

Schimbare la Dinamo. A ieşit Cooper, a intrat Gomelt.

PAUZĂ în Ştefan cel Mare, nu înainte ca Drăghici să tragă primul şut pe poartă.

• 33 oc

Nistor încearcă încă o dată vigilenţa lui Niczuli, mingea trece pe lângă poartă.

• 29 oc

Dan Nistor a tras cu piciorul stâng de la 20 de metri, mingea a trecut pe lângă poarta celor de la Sepsi.

• 18 cg cg

Drăghici şi-a prelungit mingea şi a fost nevoit să îl faulteze pe Corbu. Marius Avram i-a acordat cartonaşul galben.

• 17

Cea mai mare ocazie a meciului. Armando Cooper a pierdut mingea la mijlocul terenului, balonul a ajuns la Fulop, însă şutul acestuia trece pe lângă bara porţii apărate de Penedo.

• 14 oc

Daniel Popa a încercat să marcheze de la 60 de metri, însă şutul său a fost imprecis.

• 12 fm

Oaspeţii domină, fără a pune în pericol poarta dinamoviştilor.

• 9 fm

Acţiune prelungită de atac a celor de la Sepsi, însă mingea a fost prinsă de Penedo.