Video ”Mircea’s on fire”. Rednic nu s-a mai abținut și a ”îngenuncheat” în fața jucătorilor de la UTA
Video Rednic jubilează după UTA - Oțelul 3-1: ”Obiectivul este realizat!”
Video Scandal după Dinamo - Voluntari: ”Mâine să pleci!”. Ce a făcut Kopic după ce a văzut scenele din parcare
Dinamo Bucureşti Dinamo Bucureşti
3 - 0
Universitatea Craiova Universitatea Craiova
Sb 15.12.2018 20:00

Dinamo - U Craiova 3-0. Montini a reușit un hat-trick, în cea mai clară victorie a sezonului a dinamoviștilor

15.12.2018, 22:49

• SuperLiga: FCU Craiova - ”U” Cluj, sâmbătă, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: FCSB - Farul, sâmbătă, 20:30, DGS 1

Video Dinamo - Craiova 3-0. Dinamo a făcut spectacol în etapa a 20-a din Liga 1. Jucătorii lui Mircea Rednic au obţinut cel mai clar succes al sezonului, chiar împotriva Universităţii Craiova. "Câinii roşii" au câştigat cu 3-0, iar Mattia Montini a înscris toate golurile, în minutele 30, 48 și 53.

Dinamo a produs surpriza și a învins-o la scor de neprezentare pe Universitatea Craiova. Meciul din Ștefan cel Mare a început cu aproape o oră întârziere, după ce s-au depus eforturi uriașe pentru a se deszăpezi terenul.

Montini a fost de neoprit și a dublat avantajul gazdelor imediat după pauză. Cinci minute mai târziu a realizat și hattrick-ul.

• 90+4 final

FINAL DE MECI. Dinamo a obținut cea mai clară victorie a sezonului. Italianul Mattia Montini a reușit să marcheze un hat-trick.

• 90 s

A ieșit Pesic, a intrat Crețu.

• 85 s s

Schimbare la Dinamo. A ieșit Hanca, a intrat Zenke.

• 84 fm

Mateiu trage de la distanță, dar Muțiu reușește să rețină.

• 83 cg cg

Salomao este avertizat.

• 72 s s

Schimbare la Craiova. A ieșit Bărbuț, a intrat Meza Colli.

• 72 s s

Schimbare la Dinamo. A ieșit Montini, a intrat Axente.

• 64 cg cg

Ivan Pesic a fost avertizat de Marius Avram pentru simulare.

• 60 cg cg

Sergiu Hanca este avertizat.

• 59 s s

Schimbare la Craiova. A ieșit Briceag, a intrat Nuno Rocha.

• 58 s s

Schimbare la Craiova. A ieșit Cicâldău, a intrat Mihăilă.

• 53 g g

GOOOL DINAMO. Seară magică pentru Mattia Montini, care a reușit să marcheze al treilea gol din această partidă. Craiova e la pământ.

• 52 oc oc

Salomao a executat un corner de pe partea dreaptă, direct pe poartă, Pigliacelli a scos de sub bară.

• 48 g g

GOOOL DINAMO. Mattia Montini reușește dubla la capătul unui contraatac perfect. Gomelt a dat pasa decisivă.

• 47 cg cg

Laurențiu Corbu este avertizat.

PAUZĂ. Dinamo conduce cu 1-0, după golul marcat de Mattia Montini.

• 40 fm

Acțiune ofensivă a celor de la Craiova. Alexandru Mitriță trage de la marginea careului, însă Muțiu reușește să rețină fără probleme.

• 30 g g

GOOOL DINAMO. Mattia Montini a deschis scorul cu o execuție de mare clasă. Atacantul italian a trimis cu călcâiul în poarta apărată de Pigliacelli.

• 24 oc

Derby spectaculos în Ștefan cel Mare. Dinamo ratează încă o ocazie. Hanca a tras din interiorul careului, mingea a fost deviată și a lovit plasa laterală a porții apărate de Pigliacelli.

• 22 oc

Ocazie Craiova. Nicușor Bancu a fost lansat în adâncime, dar Mihai Popescu l-a blocat în momentul șutului.

• 19 oc

Diogo Salomao trage de la marginea careului, mingea a trecut peste poarta lui Pigliacelli.

• 19 oc

Cea mai mare ocazie a meciului. Pesic este găsit în careu, acesta îi pasează lui Montini, dar șutul acestuia este deviat în corner. Mingea a trecut de puțin pe lângă poarta lui Pigliacelli.

• 11 oc

Prima acțiune periculoasă a partidei. Sergiu Hanca centrează de pe partea dreaptă, Montini încearcă să reia din prima, însă este blocat în ultima clipă.

• 2 fm

Centrare a lui Bancu de pe partea stângă, Mihai Popescu deviază periculos mingea pentru prorpia poartă. Lovitura de colț a rămas fără rezultat.

A început partida dintre Dinamo și Universitatea Craiova.