eugen neagoe
Eugen Neagoe, întrebat despre revenirea la Universitatea Craiova: cum a reacționat antrenorul
Barcelona v Paris Saint-Germain - UEFA Champions League
Surpriză! Ce meci va arbitra Istvan Kovacs, după Barcelona - PSG. Centralul înjurat în față de Coman, la FCSB - Rapid
becali
Starul pentru care Gigi Becali a oferit 1.500.000€ a fost făcut ”praf”: ”Joacă două meciuri pe an!”
Liga Digi Sport
Dinamo Bucureşti Dinamo Bucureşti
0 - 2
Universitatea Craiova Universitatea Craiova
Du 21.07.2019 22:00

Dinamo - Universitatea Craiova 0-2. Oltenii se impun la capătul unui meci în care fotbalul a trecut în plan secund

21.07.2019, 21:50

• SuperLiga: Hermannstadt - Botoșani, vineri, 17:30, DGS 1

Dinamo - Craiova 0-2 | Fotbalul a căzut în plan secund pe Arena Naţională, din momentul în care Eugen Neagoe a suferit infarct ventricular minor şi şi-a pierdut cunoştinţa. Meciul a fost întrerupt după 25 de minute de joc. Aproximativ un sfert de oră a fost meciul întrerupt.

La reluare, cu gândul la starea de sănătate a antrenorului lor, dus la Spitalul Floreasca, dinamoviştii au încasat primul gol, până la pauză, de la Cristi Bărbuţ.

Dinamo - Universitatea Craiova 0-2

2-0 a fost scorul final, după ce Mihai Roman a marcat şi el, în partea a doua. După ce au aflat că antrenorul rivalei şi-a revenit complet, la spital, oltenii au avut puterea să se bucure pentru victorie.

Știrea inițială.

Miză uriaşă pentru Eugen Neagoe şi Corneliu Papură înaintea derby-ului etapei, Dinamo - Craiova. Ambii antrenori speră să-i împace pe suporteri cu o victorie în această seară, de la 21:00, în meciul transmis în direct de Digi Sport 1.

Derby-ul etapei, Dinamo - Craiova, are o miză uriaşă pentru antrenorii celor două echipe. Atât Neagoe, cât şi Papură speră să-i împace pe suporteri cu o victorie pe Arena Naţională.

Dinamo - U Craiova, (21:00, Digi Sport 1). Fanii oltenilor i-au cerut demisia lui Corneliu Papură

Fanii oltenilor i-au cerut demisia lui Papură la ultimul meci al Craiovei, câștigat cu 3-2 contra azerilor de la Sabail.

"Ăștia sunt fanii noștri și cu ei mergem în continuare. Dacă vom câștiga, va fi totul extraordinar", a declarat Corneliu Papură.

"Nu e un meci special. Îmi doresc să câștigăm. Am fost de multe ori adversarul Craiovei și nu e ceva nou pentru mine", a spus și antrenorul lui Dinamo, Eugen Neagoe.

Dinamo - U Craiova, (21:00, Digi Sport 1). "Câinii" n-au probleme de lot

Umilit de Viitorul la debut, Eugen Neagoe promite că echipa sa va arăta mai bine cu Craiova. N-are probleme de lot, spre deosebire de antrenorul oltenilor.

"(Ce linie de fund putem alinia?) Asta mă întreb și eu - ce linie de fund putem alinia. Vedem care e starea lor. Încă nu avem un diagnostic clar să știm pe cine ne bazăm", a mai afirmat Papură.

Peste 5.000 de bilete s-au vândut pentru Dinamo - Craiova. "Câinii" speră ca minimum 15.000 de oameni să meargă pe Arena Naţională la meciul transmis în direct de Digi Sport 1.

ECHIPE PROBABILE

Dinamo: Piscitelli - De Moura, Klimavicius, D. Ciobotariu, Sin - Mrzljak, Răuță - Sorescu, Bru, Moldoveanu - Montini.

U Craiova: Pigliacelli - Martic, Kelic, Hreniuc, Bancu - Mateiu - Bărbuț, Cicâldău, M. Șerban, Baiaram - M. Roman II.

Arbitri: Istvan Kovacs - Vasile Marinescu și Ovidiu Artene.

Dinamo - U Craiova va fi în direct la Digi Sport 1 în această seară, de la ora 21:00. Cele mai importante faze vor fi în format VIDEO, în timp real, pe digisport.ro și m.digisport.ro.

• 90+3 final

Final de meci pe Arena Națională.

• 86 cg cg

Cartonaș galben pentru Popescu.

• 80 s s

Schimbare la Craiova. Iese Roman și intră Fortes.

• 78 cg cg

Răuță vede cartonașul galben.

• 68 s s

Schimbare la Dinamo. Iese Bru și intră Filip.

• 67 cg cg

Acka vede galbenul.

• 67 g g

Goool Craiova. Roman majorează diferența. Ivanov șutează puternic, portarul dinamoviștilor respinge, mingea ajunge la Ivanov, iar acesta o împinge în poartă cu capul.

• 61 s s

Schimbare la Dinamo. Iese Crețu și intră Moldoveanu.

• 57 s s

Schimbare la Craiova. Iese Borța și intră Vlădoiu.

Schimbare și la Dinamo. A ieșit Popa, a intrat Sorescu.

Schimbare la Craiova. A ieșit Baiaram și a intrat Vătăjelu.

A început repriza secundă.

Pauză pe Arena Națională.

• 35 g g

Goool Craiova! Bărbuț înscrie cu un șut din interiorul careului de 16 metri. Mingea a fost deviată de Popescu.

• 25

S-a reluat meciul. Antrenorul dinamovist a fost dus la spital.

• 24+10

Meciul este întrerupt de peste 10 minute. Ambulanța în care se află antrenorul lui Dinamo nu a plecat încă spre spital.

• 24

Meciul este întrerupt. Lui Eugen Neagoe i s-a făcut rău. Medicii au intervenit și antrenorul lui Dinamo se află în ambulanță. Jucătorii au lacrimi în ochi.

• 17 fm fm

Cicâldău bate bine o lovitură liberă de la aproximativ 20 de metri, lateral stânga, dar mingea se duce puțin peste poarta dinamoviștilor.

• 14 cg cg

Borța vede cartonașul galben.

• 11 fm fm

Oltenii cer penalty după ce mingea-l lovește în mână în careul de 16 metri pe Mrzljak. Arbitrul lasă însă jocul să continue.