FOTBAL:DINAMO BUCURESTI-FC VOLUNTARI, SUPERLIGA SUPERBET (22.12.2023)
Dinamo - FC Voluntari, LIVE VIDEO, 20:00, pe Digi Sport 1. ”Finală” pentru salvarea de la retrogradare
FOTBAL: FCU 1948 CRAIOVA - DINAMO BUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (20.04.2024)
Du 07.10.2018 15:00

Dunărea Călăraşi - Voluntari 1-1. Ilfovenii au ratat pe final o şansă uriaşă de a obţine prima victorie în Liga 1

07.10.2018, 15:45

• SuperLiga: Dinamo - Voluntari, vineri, 20:00, DGS 1

• La Liga: Real Sociedad - Real Madrid, vineri, 22:00, DGS 2

FC Voluntari rămâne fără victorie în acest sezon al Ligii 1, după remiza de pe terenul Dunării Călăraşi, scor 1-1. Ilfovenii au ratat marile ocazii ale partidei şi puteau da lovitura pe final, când au irosit uşor o dublă şansă uluitoare.

Oaspeţii au fost mai periculoşi în prima jumătate de oră a întâlnirii, dar s-au văzut conduşi în minutul 34. Lansat excelent de Pană, Ndiaye i-a depăşit pe fundaşii adverşi în viteză şi a marcat din apropiere, deşi nu a lovit mingea foarte bine.

Ultima clasată a avut iniţiativa şi după pauză, dar gazdele se puteau desprinde în minutul 73, când Puşcaş nu a putut înscrie din câţiva metri, după un corner.

Tot o lovitură de colţ a adus şi egalarea. În minutul 79, Ricardinho l-a bătut pe Straton cu capul, după centrarea excelentă a lui Ciucur-

Se putea termina 2-1 pentru FC Voluntari, dar, în minutul 89, Deac şi Bucurică au tras lamentabil din poziţii ideale. S-a terminat 1-1, iar Dunărea a ratat şansa de a se apropia de locurile de play-off.

• 90 fr2

FINAL DE MECI! S-a terminat 1-1 între Dunărea Călăraşi şi FC Voluntari, iar ilfovenii rămân fără victorie în Liga 1 în acest sezon, după ce au ratat incredibil o dublă ocazie în ultimele minute ale partidei.

• 89 oc oc

Ocazie Voluntari! Şansă uriaşă irosită de oaspeţi. Mai întâi Deac, apoi Bucurică au tras lamentabil din poziţii ideale, iar ilfovenii ratează, probabil, prima victorie din acest sezon în Liga 1.

• 83 cg cg

Cartonaş galben pentru Ndiaye.

• 79 g g

GOOOOOL Voluntari, 1-1! Oaspeţii au egalat până la urmă. Ricardinho a înscris cu capul din careul mic, în urma unui corner executat excelent de Ciucur.

• 78 s s

Ultima schimbare şi la oaspeţi. Deac a intrat în locul lui Ion Gheorghe.

• 73 oc oc

Ocazie Dunărea Călăraşi! Gazdele se puteau desprinde, dar Puşcaş nu a reuşit să înscrie din apropiere, la un corner la care Vâtcă a sărit pe sub minge.

• 71 s s

Ultima modificare la Dunăriea. A ieşit Keyta, a intrat Valentin Munteanu.

• 70 s s

A doua schimbare la FC Voluntari. Tudorie a intrat în locul lui Gadze.

• 59 s s

O primă modificare la oaspeţi. Ciucur a intrat în locul Căpăţână.

• 58 oc oc

Ocazie Voluntari! Laidouni şi Belhameurau combinat frumos la marginea careului, iar ultimul, după un driblint de efect, a tras cu stângul la colţul lung. Execuţia nu a fost, însă, suficient de bine plasată, astfel că Straton areuşit să prindă.

• 55 s s

A doua schimbare făcută de Dan Alexa. Alex Munteanu i-a luat locul lui Kanda.

Schimbare la gazde. Simion a intrat în locul lui Valentin Alexandru.

PAUZĂ LA CĂLĂRAŞI! Dunărea conduce cu 1-0 în faţa lui FC Voluntari. Ndiaye a marcat la singura ocazie a gazdelor.

• 42 cg cg

Cartonaş galben primit de Wallace. Primul avertisment al gazdelor.

• 34 g g

GOOOOOL, 1-0 Dunărea! Oaspeţii au avut ocaziile, gazdele au marcat. Ndiaye i-a depăşit în viteză pe fundaşii ilfoveni şi, chiar dacă nu a tras grozav, a reuşit să marcheze din apropiere şi să-şi aducă echipa în avantaj.

• 30 fm fm

Oaspeţii au fost din nou periculoşi, prin acelaşi Ion Gheorghe. Mijlocaşul celor de la Voluntari a reuşit să trimită cu capul dintre fundaşii adverşi, în ciuda faptului că nu e foarte înalt, dar mingea nu a prins spaţiul porţii.

• 28 oc oc

Ocazie Voluntari! O nouă oportunitate pentru ilfoveni. Gadze a jucat foarte bine cu spatele la poartă, a întors pentru Ion Gheorghe, dar şutul acestuia a fost respins de Straton cu o paradă frumoasă şi eficientă.

• 22 cg cg

Şi Balaur a primit cartonaşul galben.

• 12 oc oc

Ocazie Voluntari! Prima şansă a partidei a aparţinut oaspeţilor. Răuţă a tras splendid de la distanţă, dar mingea a lovit bara porţii lui Straton, care era bătut, în ciuda plonjonului spectaculos.