hagibecali
Gică Hagi și Gigi Becali, în cursă pentru același jucător! "Regele" a făcut anunțul în direct
stadion-farul
Video Surpriză! Gheorghe Hagi nici nu vrea să audă: ce a spus despre ”bijuteria” de 76.000.000€ de la Constanța
luis
Luis Enrique și-a spus "oful" la flash-interviu, iar presa franceză a reacționat imediat: "Dezgustător!"
Viitorul Viitorul
1 - 0
Hermannstadt Hermannstadt
Lu 17.09.2018 22:00

FC Viitorul - Hermannstadt 1-0. Ianis Hagi a adus victoria care îi duce pe constănţeni pe loc de play-off

17.09.2018, 22:50

• Liga 2: Corvinul - Csikszereda, miercuri, 17:30, DGS 1

• Champions League: Real Madrid - Bayern, miercuri, 22:00, DGS 1

Golul lui Ianis Hagi i-a adus victoria Viitorului în faţa lui FC Hermannstadt, scor 1-0, iar fosta campioana a ajuns pe loc de play-off.

Viitorul a început ezitant meciul de la Ovidiu. Halkiadakis a fost la un pas să profite de o greşeală a jucătorilor lui Hagi, dar a tras pe lângă.

În minutul 28, celălalt decar de pe teren, Ianis Hagi, a obţinut un penalty, pe care tot el l-a transformat, cu noroc.

A fost al doilea gol din acest sezon pentru căpitanul constănţenilor, duipă cel din etapa trecută, cu CFR Cluj.

Viitorul a forţat în repriza secundă, dar Băluţă şi Voduţ au ratat din poziţii bune, iar Căbuz a intervenit la şutul lui Ciobanu.

S-a terminat 1-0 pentru echipa lui Hagi, care e la a patra victorie în primele opt etape şi care se află pe locul 6 în Liga 1.

• 90+3 fr2

FINAL DE MECI! Viitorul s-a impus cu 1-0, datorită unui gol marcat din penalty de Ianis Hagi, şi a urcat pe ultimul loc de play-off.

• 87 oc oc

Ocazie Hermannstadt! Oaspeţii au fost aproape de egalare. După o degajare a portarului, Blănaru a reuşit să devieze inteligent cu capul spre Nkololo, care a tras în plasa laterală, din poziţie foarte bună.

• 84 s s

Ultima modificare la sibieni. Blănaru a intrat în locul lui Antonov.

• 78 cg cg

Cartonaş galben primit de Luchin.

• 76 cg cg

Cartonaş galben primit de Ali Vega.

• 71 s s

Schimbare la Hermannstadt. Halkiadakis i-a lăsat locul lui Ali Vega.

• 71 s s

Ultima schimbare la gazde. Artean a intrat în locul lui Achim.

• 71 oc oc

Ocazie Viitorul! O nouă şanse mare irosită uşor de gazde. Lansat excelent de Ioanis Hagi, Voduţ nu a putut marca. Căbuz a avut un reflex foarte bun şi a respins în corner.

• 70 oc oc

Ocazie Viitorul! Gazdele se puteau desprinde, după o acţiune personală a lui Băluţă, însă şutul acestuia cu piciorul stând, la colţul lung, a trecut puţin pe lângă poartă.

• 60 s s

A doua schimbare la Viitorul. Voduţ i-a luat locul lui Drăguş.

• 60 s s

O modificare şi la oaspeţi. Tsoumou a intrat în locul lui Serediuc.

• 53 s s

Schimbare la gazde. Ciobanu a intrat în locul lui Măţan.

PAUZĂ! Viitorul conduce cu 1-0, datorită golului marcat de Ianis Hagi, din penalty.

• 29 gp gp

GOOOOOL, 1-0 Viitorul! Ianis Hagi a transformat lovitura de la 11 metri, nu fără emoţii. Mingea a lovit bara, înainte de a intra în poartă.

• 28 cg cg

Pamfile a primit cartonaşul galben, după intervenţia care a dus la acordarea penalty-ului.

• 28 p p

Penalty Viitorul! Marius Avram a acordat lovitură de la 11 metri, în urma unui duel între Ianis Hagi şi Pamfile. "Centralul" a arătat punctul cu var abia după ce infracţiunea i-a fost confirmată de asistent.

• 23 cg cg

Cartonaş galben primit de Dâlbea.

• 10 oc oc

Ocazie Hermannstadt! Oaspeţii au avut prima ocazie a partidei de la Ovidiu. Halkiadakis a pătruns central şi, după ce iniţial a fost blocat, a reuşit să trimită spre poartă. Nu suficient de bine plasat, astfel că mingea a trecut pe lângă.

A început meciul. Lovitura de start a aparţinut gazdelor.