Ultimele vești despre starea de sănătate a lui Luca Mihai
Captură de ecran 2024-05-10 204331
Mircea Rednic a ”tunat” la conferința de presă! Ce a spus despre Șumudică și Gâlcă
FOTBAL:RAPID BUCURESTI-SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (15.04.2024)
Live Video&Text Sepsi - Rapid 3-1, ACUM, pe DGS 1. Covăsnenii s-au desprins pe tabelă
LIVE Fotbal Club
Voluntari Voluntari
1 - 2
Astra Giurgiu Astra Giurgiu
Vi 26.07.2019 22:00

FC Voluntari - Astra 1-2. Astra a întors scorul cu două execuții de superclasă. Giurguvenii au mai avut o bară în final

26.07.2019, 21:59

• Premier League: Tottenham - Burnley, sâmbătă, 17:00, DGS 1

• SuperLiga: FCSB - CFR Cluj, sâmbătă, 20:00, DGS 1

Dan Alexa a dat prima lovitură cu Astra Giurgiu! Echipa sa a trecut cu 2-1 de Voluntari. Denis Alibec a înscris un gol de generic.

Astra a obţinut prima victorie din noul sezon al Ligii 1. Pe stadionul Anghel Iordănescu, echipa lui Dan Alexa s-a văzut condusă din minutul 10. Căpăţînă a deschis scorul din pasa lui Ion Gheorghe.

Replica Astrei a venit prin Alibec, dar Mitrev a intervenit bine. Căpăţână a fost aproape de "dublă" - şutul său a trecut însă pe lângă poartă.

Valentin Gheorghe a fost şi el aproape de egalare. Alibec n-a mai ratat cu patru minute înainte de pauză. Atacantul şi-a trecut în cont primul gol din noul sezon.

Astra a început mai bine repriza a doua, iar Valentin Gheorghe a marcat pentru 2-1. Scorul putea să capete proporţii, dar Biceanu a tras în bară în minutul 88.

În etapa a 4-a, Astra are meci tare la Giurgiu cu FCSB, iar FC Voluntari primeşte vizita celor de la Politehnica Iaşi.

Dat afară de Dinamo, Athanasios Papazoglou a fost prezentat la FC Voluntari şi va debuta astăzi, în meciul cu Astra. Grecul a ţinut să îşi încheie mai întai conturile cu Florin Prunea - noul conducător dinamovist l-a acuzat că vorbește clubul de rău și că ar fi ratat un transfer din cauza sa.

"Am avut o problemă cu anumiţi oameni de la Dinamo, nu voi da nume, care m-au învinovăţit pe nedrept, lucru care nu este acceptabil. (S-au folosit de acest lucru pentru a-ţi rezilia contractul?) Da, exact. Sunt un tip onest. Încerc să fiu corect atât pe teren, cât şi în afara acestuia şi nu aș zice niciodată ceva urât despre un club sau despre altcineva", a declarat atacantul elen la conferinţa de prezentare.

Papazoglou va debuta la FC Voluntari în meciul cu Astra, transmis în direct de Digi Sport 1 în această seară, de la 21:00. Cele mai importante faze vor fi în format VIDEO, în timp real, pe digisport.ro şi m.digisport.ro.

• 88 oc oc

Bară Astra. Biceanu trage din afara careului, dar mingea lovește stâlpul din dreapta lui Mitrev.

• 56 g g

GOOOOOOL Astra! Valentin Gheorghe are timp să-și aranjeze mingea și apoi șutează superb la colțul lung.

• 55 oc oc

Denis Alibec pătrunde pe partea stângă, intră în careu și, în loc să centreze, îl păcălește pe portar și trage direct la poartă, din unghi, dar Mitrev intrervine și respinge de la rădăcina barei.

Începe repriza secundă.

La pauză, cele două echipe sunt la egalitate, 1-1.

• 42 g g

GOOOOOOL Astra! Alibec scapă spre poartă și îl execută pe Mitrev cu un lob superb.

• 34 oc oc

Ocazie mare Astra. Alibec pătrunde pe partea stângă, intră în careu și întoarce mingea în centru, până la Valentin Gheorghe, care ratează cu toată poarta în față.

• 31 oc oc

După o fază creată de Laidouni, Căpățînă primește o pasă pătrunde în careu și trage dintre Dima și Crepulja, dar mingea ocolește de puțin spațiul porții.

• 21 oc oc

Laidouni pătrunde pe partea stângă și îi pasează noului transfer, Papazoglou, dar portarul iese și respinge exact câng grecul se pregătea să șuteze.

• 18 oc oc

Ocazie Astra. Alibec primește o centrare de pa dreapta și se hotărăște să tragă din voleu, însă șutul spu este reținut de Mitrev.

• 12 cg cg

Laidouni primește cartonaș galben.

• 10 g g

GOOOL Voluntari! Căpățână pune latul după pasa lui Ion Gheorghe.

• 4 oc oc

Alibec pornește pe contraatac pe banda stângă, centrează în careu, dar Mitrev respinge din fața lui Begue, care urmărește balonul și recentrează, însă același portar iese și reține.