florin maxim
Video Florin Maxim, discurs de mare campion după ce Corvinul s-a calificat în finala Cupei României
FOTBAL: CS CORVINUL 1921 HUNEDOARA - FC VOLUNTARI, CUPA ROMANIEI BETANO - SEMIFINALA (17.04.2024)
Video Corvinul Hunedoara - FC Voluntari 3-1. Minunea continuă! Hunedorenii s-au calificat în finala Cupei României
FOTBAL:UNIVERSITATEA CRAIOVA-CFR CLUJ, SUPERLIGA SUPERBET (11.02.2023)
Video Cristi Manea și-a anunțat plecarea de la CFR Cluj, după 1-5 cu Farul Constanța
Stirile Digi Sport
Voluntari Voluntari
4 - 0
Concordia Chiajna Concordia Chiajna
Vi 19.10.2018 19:00

FC Voluntari - Concordia 4-0. Revenire în forţă a lui Ioan Andone pe banca unei echipe din Liga 1

19.10.2018, 19:52

• SuperLiga: FCU Craiova - Dinamo, sâmbătă, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: FCSB - Rapid, sâmbătă, 20:30, DGS 1

Ioan Andone a făcut minuni la Voluntari. La primul meci ca antrenor, "Fălcosul" a adus prima victorie a ilfovenilor din acest sezon, 4-0 cu Concordia Chiajna.

Coborât pe banca tehnică din funcţia de manager general, Andone a debutat spectaculos la FC Voluntari. În derby-ul Ilfovului cu Concordia Chiajna, gazdele au marcat de două ori în prima repriză, prin Igor Armaş şi Richard Gadze.

Spectaculos a început şi repriza a doua pentru FC Voluntari. Mihai Căpăţână a înscris pentru 3-0 cu o execuţie de excepţie.

Nervii s-au încins la final. Horaţiu Feşnic a dat patru cartonaşe galbene, după ce jucătorii celor două echipe s-au încăierat.

Nathan Kabasele a stabilit scorul final în minutul 89, 4-0, prima victorie a celor de la FC Voluntari din acest sezon.

În etapa a 13-a, FC Voluntari are meci cu FCSB, iar Concordia Chiajna joacă acasă, contra lui Dinamo.

• 90 final

Final de meci. FC Voluntari a surclasat Concordia Chiajna, scor 4-0.

• 89 g g

GOOOOOL FC Voluntari! Nathan Kabasele a dus scorul la 4-0 cu un şut excelent de la 15 metri.

• 87 s s

Schimbare la FC Voluntari. Tudorie i-a luat locul lui Belahmeur.

• 81 cgr cgr

Ştefan Bărboianu este eliminat după ce a primit al doilea cartonaş galben.

• 80 s s

Schimbare la FC Voluntari. Kabasele i-a luat locul lui Gadze.

• 76 cg cg

Ştefan Bărboianu a primit cartonaşul galben.

• 74 s s

Schimbare la Concordia. Albu a intrat în locul lui Andrei Marc.

• 66 s s

Schimbare la Concordia. Gabriel Matei i-a lăsat locul lui Panait.

• 62 s s

Schimbare la FC Voluntari. Ciucur a intrat în locul lui Malfleury.

• 62 cg cg

Cartonaş galben primit de Belahmeur.

• 59 cg cg

Încă un cartonaş galben primit de Malfleury.

• 55 cg cg

Andrei Marc a primit cartonaşul galben.

• 55 cg cg

Thaer Bawab, omul de la care a pornit conflictul, nu a scăpat fără cartonaş galben.

• 55 cg cg

Bogdan Bucurică a primit "galben" la aceeaşi fază.

• 55 cg cg

Patru cartonaşe galbene acordate de arbitrul Horaţiu Feşnic după o fază la care Bawab a continuat o fază la care gazdele au solicitat să primească mingea, de aici iscându-se o altercaţie generală. Căpăţînă a fost unul dintre cei avertizaţi.

• 52 oc oc

Ocazie Concordia! Şansă mare de gol a oaspeţilor, după ce Vâtcă şi Balaur s-au încurcat reciproc, iar Guessan nu a reuşit să profite şi să marcheze.

• 47 g g

GOOOOL FC Voluntari! Reuşită superbă a lui Mihai Căpăţînă, care a şutat perfect de la peste 30 de metri, lăsându-l fără replică pe Alexandru Greab.

• 46 s s

Schimbare la Concordia. Guessan i-a luat locul lui Paul Batin.

A început repriza a doua a meciului de la Voluntari.

• 45 fr1

Pauză la Voluntari. Gazdele de la FC Voluntari conduc cu 2-0 pe Concordia Chiajna după primele 45 de minute.

• 43 cg cg

Paul Batin a primit primul cartonaş galben al partidei.

• 42 oc oc

Ocazie Concordia! Andrei Marc a reluat peste poartă cu talpa, din careul mic, după o lovitură de colţ. Fundaşul trupei din Chiajna a preferat o astfel de execuţie unei lovituri cu capul.

• 33 g g

GOOOOL FC Voluntari! Richard Gadze a majorat avantajul ilfovenilor după ce a reluat din careul mic centrarea perfectă a lui Malfleury. Şi pentru ghanez este primul gol în Liga 1.

• 22 g g

GOOOOL FC Voluntari! Igor Armaș se înalță după o lovitură de colț executată excelent de către Ion Gheorghe și înscrie cu capul. Este prima reuşită a fotbalistului din Moldova în Liga 1.

• 21 oc oc

Ocazie FC Voluntari! Gadze pătrunde în careu, șutează, dar defensiva Concordiei reușește să-l oprească la timp pe atacantul gazdelor.

• 18 oc oc

Prepeliță trage din afara careului, dar șutul său este slab şi nu-i pune probleme lui Vâtcă.