Foto Primul antrenament al lui Edi Iordănescu în formulă completă. Cine sunt cei 3 ”întârziați”
Edi Iordănescu îi aduce cu picioarele pe pământ pe cei foarte optimiști înaintea EURO 2024
Dramă uriașă la Miami Open: Konstantin Koltsov, partenerul Arynei Sabalenka, a încetat din viață
Voluntari Voluntari
0 - 3
Gaz Metan Mediaş Gaz Metan Mediaş
Lu 19.08.2019 19:00

FC Voluntari - Gaz Metan 0-3. Trupa lui Edi Iordănescu, două succese la rând în Liga 1

19.08.2019, 19:10

• Baraj EURO: Bosnia si Hertegovina - Ucraina, joi, 21:45, DGS 1

• Elite League U20: Romania - Italia, joi, 18:00, DGS 1

La Voluntari, Gaz Metan l-a avut din nou pe bancă pe Edi Iordănescu şi a dat prima lovitura după 28 de minute. Ely Fernandes a centrat perfect din corner, iar Dumitru Cardoso şi-a trecut în cont primul gol in Liga 1.

Cu 3 minute înainte de pauză, oaspeţii şi-au majorat avantajul. Velisar a profitat de neatenţia lui Deac şi a reusit o cursă care s-a încheiat cu un nou gol în poarta lui Mitrev.

În debutul reprizei secunde, echipa lui Bergodi a avut emoşii la acţiunea lui Olaru, care a tras însă în plasa laterală. Un minut mai târziu, Popadiuc a avut şansa golului, însă Pleşca a reuşit să blocheze în faţa mijlocaşului gazdelor.

Marcator al primului gol, Cardoso s-a transformat în servant - i-a pasat ideal lui Sergiu Buș, care a dus scorul la 3 la 0.

Același Buș a fost la un pas de dublă, însă a lovit transversala, iar Marius Constantin a încercat fără succes o execuţie pretenţioasă.

Ultima ocazie a meciului le-a apartinut ilfovenilor, insa Țîră nu a reusit sa-l invinga pe Pleșca si Voluntari - Gaz Metan s-a incheiat 0 la 3.

Dupa 6 etape, Gaz Metan rămâne neînvinsă şi are 3 victorii şi 3 egaluri.

Citeşte aici ştirea iniţială:

FC Voluntari a obţinut etapa trecută prima victorie din noul sezon al Ligii 1, 3-1 contra FCSB-ului, la Piteşti. Ilfovenii lui Cristiano Bergodi au cinci puncte după cinci etape, patru puncte mai puţin decât Gaz Metan, aflată pe locul 6 în clasament.

Edi Iordănescu va sta din nou pe banca ardelenilor, de unde a lipsit în ultimele patru etape din cauza unei suspendări şi a problemelor medicale.

Gaz Metan e neînvinsă în primele cinci etape, în care are două victorii şi trei egaluri.

FC Voluntari - Gaz Metan va fi în direct la Digi Sport 1 astăzi, de la ora 18:00. Cele mai importante faze vor fi în format VIDEO, în timp real, pe digisport.ro şi m.digisport.ro.

• 90+4 fr2

Fluier final la Voluntari, Gaz Metan se impune cu 3-0.

• 86 oc oc

Pleşca scoate de la vinclu şutul lui Ion Gheorghe.

• 77 s s

Iese Sergiu Buş, intră Neluţ Roşu.

• 76 oc oc

FC Voluntari a fost aproape de gol prin Ţîră, dar Pleşca a fost la post.

• 73 s s

Iese Roberto Romeo, intră Drăghici.

• 67 s s

Iese Căpăţână, intră Martin Harrer.

• 59 s s

Iese Dumitru Cardoso, intră Nasser Chamed.

• 54 oc oc

Sergiu Buş a fost aproape de dublă, dar a trimis în bară din centrarea lui Velisar.

• 53 g g

Sergiu Buş înscrie pentru 3-0 din pasa lui Dumitru Cardoso.

• 48 oc oc

Laidouni îl lansează excelent pe Popadiuc, Pleşca blochează la timp.

• 47 oc oc

Darius Olaru scapă singur cu portarul, dar trage pe lângă poartă.

Iese Costin, intră Laidouni.

A început repriza secundă.

Se încheie prima repriză.

• 42 g g

Mihai Velisar a driblat tot ce a întâlnit în cale şi a marcat pentru 2-0. A fost primul gol pentru Velisar în tricoul lui Gaz Metan.

• 28 g g

Dumitru Cardoso deschide scorul pentru Gaz Metan cu prima sa reuşită în România. A reluat cu capul în plasă din centrarea lui Armaş.

• 22 cg cg

Dumitru Cardoso vede cartonaşul galben.

• 11 fm fm

Sergiu Buş a căzut în careu şi a reclamat penalty, dar centralul Cătălin Popa a lăsat jocul să continue.