Rică Răducanu știe cine ar trebui să fie antrenorul Rapidului: ”Să intre puțin în ei”
Screenshot 2024-02-24 at 22.12.41
Cristian Săpunaru a spus ce a vorbit cu Bergodi înainte de FCSB - Rapid
FOTBAL:FARUL CONSTANTA-FCSB, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (31.03.2024)
”60 de milioane de căutări. E un brand în toată lumea”. Clubul din SuperLiga care a dat lovitura
Voluntari Voluntari
4 - 2
Sepsi Sepsi
Du 03.02.2019 17:00

Voluntari - Sepsi 4-2. Codașa campionatului a făcut spectacol cu formația lui Neagoe

03.02.2019, 16:45

• SuperLiga: Dinamo - Voluntari, vineri, 20:00, DGS 1

• La Liga: Real Sociedad - Real Madrid, vineri, 22:00, DGS 2

Voluntari - Sepsi 4-2. Pas greşit pentru Sepsi în lupta pentru play-off! Ardelenii au pierdut clar pe terenul ultimei clasate, FC Voluntari, în cel mai spectaculos meci al începutului de an.

Sepsi a început cu stângul meciul de la Voluntari. Ilfovenii au condus după bijuteria portughezului Ricardinho, din primul sfert de oră. Golgheterul oaspeţilor, Tandia, a replicat, însă, peste zece minute, cu al nouălea gol stagional. La pauză a fost 2 -1. Balaur a înscris în premieră în acest sezon, după cornerul executat de Căpăţînă. În repriza secundă, Gadze a majorat avantajul ilfovenilor, dar chinul oaspeţilor nu s-a încheiat aici. Tudorie a înscris şi el, dar FC Voluntari - Sepsi s-a încheiat 4-2, după ce Yasin Hamed a transformat în gol pasa lui Tandia.

VIDEO - Rezumatul partidei

Sepsi Sepsi
  • 90+3 final

Final de meci la Voluntari. Formația lui Cristiano Bergodi se impune cu scorul de 4-2.

• 90+2 s s

Schimbare pentru formația lui Bergodi. Bălan îi ia locul lui Deac.

• 90 g g

GOOOOOL, Sepsi!!! Hamed reduce din diferență, pe final de meci.

• 86 s s

Schimbare la Voluntari. Bălan intră în locul lui Tudorie.

• 78 g g

GOOOOOL, Tudorie!!! Atacantul ilfovenilor majorează diferența din assist-ul lui Răuță.

• 70 s s

Schimbare la Sepsi. Intră Carnat în locul lui Ștefan.

• 66 cg cg

Viera, avertizat de către centralul Iulian Călin cu cartonaș galben.

• 63 s s

Schimbare la Sepsi. Hamed intră în locul lui Drăghici.

• 62 g g

GOOOOOL, Voluntari!!! Gadze majorează diferența pentru gazde, după o centrare a lui Gheorghe!

• 55 oc oc

Ocazie Sepsi! Oaspeții au o nouă șansă de egalare, în urma unei mingi lansate în careu de către Ibrahima Tandia, din lovitură liberă.

• 49 oc oc

Ocazie Sepsi! Oaspeții sunt foarte aproape de egalare, prin Tandia, dar Vâtcă intervine salvator.

Schimbare la Sepsi. Simonovski intră în locul lui Rus.

• 46 sr1

A început repriza secundă la Voluntari!

Final de primă repriză la Voluntari.

• 40 oc oc

Ocazie Voluntari! Presat de doi adversari, Gadze face o cursă impresionantă, îi pasează lui Deac, dar mijlocașul de badă dreaptă finalizează în plasa laterală.

• 36 g g

GOOOOOL, Voluntari!!! Ionuț Balaur înscrie după o lovitură de colț executată de către Căpățână.

• 24 g g

GOOOOOL, Sepsi!!! Tandia restabilește egalitatea printr-un șut în forță.

• 14 g g

GOOOOOL, Voluntari!!! Ricardinho deschide scorul printr-o execuție perfect plasată din afara careului!

• 13 oc oc

Ocazie Sepsi! Oaspeții vor să înscrie după o lovitură liberă, dar Vâtcă este pe poziție.